Historia znikania

wiek 7+

tekst i reżyseria - Krzysztof Popiołek
scenografia i animacja poklatkowa - Anna Wołoszczuk-Banasiak
kostiumy - Piotr Popiołek
opracowanie muzyczne i montaż obrazu - Krzysztof Popiołek

 

 

 

Występują:

Jolanta Kęćko
Michał Olszewski
Zdzisław Reczyński
Małgorzata Sielska
Andrzej Kuba Sielski
Błażej Twarowski
Piotr Zdybel

 

 

Czy zastanawiałeś się nad tym, dlaczego mrówki odchodzą, dlaczego koty odchodzą, dlaczego ptaki odlatują, dlaczego psy uciekają? Albo dlaczego jest tak, że nagle z Twojego życia znika ktoś bardzo Ci bliski? Gdzie jest, kiedy go nie ma? I co wtedy robi?

Spektakl jest opowieścią o dwóch światach dwójki najbliższych sobie osób. Zapisem pięknej, ale wymagającej relacji między mamą i synem. Brakuje tylko taty, który pewnego dnia znika.

Żeby zrozumieć, co się stało - przyglądamy się nie tylko temu, co jest teraz, ale też temu, co było kiedyś. Mama i chłopiec odkrywają, że czasem nie można biec po nowe bez wcześniejszego powrotu do tego, co się zgubiło.

Obrazy przeszłości zrealizowane są w technice animacji poklatkowej.

Spektakl aktorski, z projekcją filmu animowanego.
Czas trwania - 1 godz. (bez przerwy)

Prapremiera - 7 maja 2016

 

Dziękujemy firmie GEMA za współpracę.

 

Spektakl bierze udział w 23. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

                                         

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Marcin Bogucki, Marta Bryś, Katarzyna Niedurny, Szymon Kazimierczak, Andrzej Lis, Anna Wakulik.

 

Galeria zdjęć: