Nad rzeką, której nie było

wiek 10+

tekst - Agnieszka Wolny-Hamkało
reżyseria - Martyna Majewska
scenografia i kostiumy - Anna Haudek
muzyka - Dawid Majewski
projekcje - Piotr Bartos

                                                                                                                                                       

 

Obsada:

Kasia - Anna Domalewska
Mama Marcela - Ewa Lubacz
Kacper - Michał Olszewski
Tata Marianki - Zdzisław Reczyński
Mama Kacpra - Agata Sobota
Marcel - Błażej Twarowski
Marianka - Anna Zachciał (gościnnie)

 

Autor trailera - Piotr Bartos

Poruszająca historia czwórki bohaterów, którzy spotykają się nad rzeką przy fabryce manekinów. Spędzając razem czas, wymyślają niesamowite historie, które czasem wydają się ważniejsze niż prawdziwe życie. Wysypisko śmieci staje się scenografią zabawy w koniec świata. A tuż przed końcem wszystko przeżywa się intensywniej: pierwszą miłość i pierwszy żal, kłótnię z rodzicami, walkę o własną wolność i autonomię. Ta poetycka, pełna humoru opowieść pokazuje, że nasza wolność zaczyna się w głowie – od pracy wyobraźni.

Zapraszamy Państwa na spektakl, w którym młodzież traktuje się po partnersku, powołując dla niej nie tylko świeży, pełen zabaw językowych, emocjonujący tekst, ale też nowatorską scenografię. Taką, o której myśli się jeszcze długo po wyjściu z teatru. Sztuka „Nad rzeką, której nie było” to jeden z tych spektakli, które zabiorą młodego widza ze sobą w dorosłość. Oryginalna reżyseria, piosenki, manekiny, które zeszły z wystaw sklepowych i są tu, teraz, na wyciągnięcie ręki. Wszystko to sprawia, że „Nad rzeką, której nie było” staje się inscenizacją jednocześnie zabawną i wzruszającą.

Spektakl aktorski.
Czas trwania - 1 godz. 5 min. (bez przerwy)

Premiera - 26 maja 2018

 

Spektakl bierze udział w 25. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

                                                             

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Dominik Gac, Andrzej Lis, Henryk Mazurkiewicz, Piotr Morawski, Jacek Sieradzki, Sandra Szwarc i Zuzanna Berendt.

 

Galeria zdjęć: