Grupa teatralna TworzyMY

Grupa teatralna TworzyMY działa przy Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach od 2013 roku.

Od 2020 roku warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 14 lat prowadzą: Ewa Lubacz - aktorka teatru "Kubuś" i Karolina Gregorczyk-Rożkowicz - reżyser teatru dla dzieci i młodzieży.

Zajęcia są dla osób zainteresowanych teatrem, aktorstwem, rozwijaniem swojej kreatywności i zdobywaniem nowych umiejętności.

 

Co robimy podczas warsztatów?

  • Poznajemy scenę i kulisy teatru.
  • Odkrywamy techniki aktorskie, takie jak: improwizacja, świadomość ciała, praca nad dykcją i głosem, animacja lalek.
  • Przygotowujemy spektakl teatralny, który prezentujemy w różnych miejscach (np. scena teatru „Kubuś”, Plac Artystów, Muszla Koncertowa w kieleckim Parku Miejskim) i przy różnych okazjach (np. Budzenie Sienkiewki, Święto Kielc).
  • Poznajemy ciekawych ludzi, artystów. Zawiązujemy nowe przyjaźnie.
  • I wreszcie – świetnie się przy tym wszystkim BAWIMY!

Zajęcia odbywają się w siedzibie Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, przy ulicy Dużej 9, w 2 grupach wiekowych:

  • grupa młodsza od 8 do 10 lat – w każdy wtorek w godz. 16.00 - 17.00 - prowadzi Ewa Lubacz
  • grupa starsza od 11 do 14 lat – w każdy wtorek w godz. 17.00 - 18.00 - prowadzi Karolina Gregorczyk-Rożkowicz

Koszt jednorazowych zajęć - 30 zł

Płatności można dokonać w kasie teatru, przelewem na konto PKO BP nr 02 1020 2629 0000 9202 0424 2897 (w tytule przelewu proszę wpisać: Opłata za warsztaty Grupy Teatralnej TworzyMY, imię i nazwisko dziecka) lub w kasie teatru,

KASA czynna od wtorku do piątku w godz. 8.00 - 14.00, a w przypadku innych dni tygodnia lub spektakli popołudniowych na godzinę przed spektaklem, tel. 41 344-58-36.

Informacje i zapisy:

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem uczestnictwa w zajęciach. Znajduje się poniżej w formie załącznika.

 

PROWADZĄCY WARSZTATY:

   fot. Anna Kaleta

EWA LUBACZ

Założycielka Grupy teatralnej „TworzyMy” przy Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, aktorka, szczudlarka, animatorka kultury. Absolwentka Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku – Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, animacji kultury UMCS w Lublinie. Swoje umiejętności doskonaliła na licznych warsztatach  i kursach m.in. na kursie Pedagogów Teatru przy Instytucie Teatralnym im. Z. Raszewskiego w Warszawie, School of Modern Mime w Warszawskim Centrum Pantomimy. Na co dzień związana z Teatrem Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Jej głos można usłyszeć w słuchowiskach realizowanych w Radiu Kielce, a przede wszystkim w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie, gdzie dubbingowane przez nią bajki prezentowane są w Teatrze Małym. Jej interpretacje poezji można usłyszeć w wieczorach literackich organizowanych przez galerię Dom Praczki w Kielcach. Prowadzi wiele warsztatów teatralnych dla dzieci i dorosłych. Jako pedagog teatru brała udział w Lecie w teatrze (ogólnopolskim projekcie Instytutu Teatralnego), organizowanym przez teatr „Kubuś” w latach 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, a także w Lecie w teatrze w Pacanowie w 2018 r.

 

KAROLINA GREGORCZYK-ROŻKOWICZ

Reżyser, dramaturg, edukator teatralny, koordynator projektów. Absolwentka studiów filologicznych na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz absolwentka studiów podyplomowych „Reżyseria dla dzieci i młodzieży” w PWST w Krakowie, filii we Wrocławiu. Zadebiutowała w 2012 roku spektaklem "Serce z płomienia" inspirowanym baśnią "Dziewczynka z zapałkami". W spektaklu brali udział studenci, uczniowie gimnazjum i podstawówki. Spektakl zdobył uznanie widzów, został wystawiony parokrotnie w Kieleckim Centrum Kultury i raz w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Założycielka studenckiego Teatru C112 (scenarzysta, reżyser, menadżer); prowadziła wakacyjne zajęcia teatralne z dziećmi w Kieleckim Centrum Kultury (2014), a także zajęcia teatralne w świetlicy środowiskowej BRACHU w Kielcach (2014-2015). Wyróżniona w 2015 roku przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu za jednoaktówkę "O chłopcu, który chciał się przytulić". 

 

 

   fot. Jakub Mazur

ŁUKASZ MAZUR

Muzyk, kompozytor, aranżer, pedagog, absolwent Wychowania Muzycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach. W 1993 r. uzyskał dyplom Muzyka Instrumentalisty w klasie fortepianu oraz perkusji Państwowej Szkoły Muzycznej im. L. Różyckiego w Kielcach. Od połowy lat 90-tych aktywnie uczestniczy w życiu muzycznym zarówno swego miasta, jak i poza nim, koncertując ze stworzonym przez siebie zespołem „No Name”. Zespół ma w swoim dorobku dwie płyty: „Kolędogranie” - oryginalne aranżacje kolęd i „Impresje Wielkopostne” - jazzowe medytacje . Kompozytor wraz ze swym zespołem realizuje oryginalne projekty muzyczne związane z regionem świętokrzyskim, których efektem są produkcje płytowe m.in.: „Żeromski z muzyką” - muzyczne opracowania poezji i prozy rytmicznej świętokrzyskich regionalistów tj. Żeromskiego, Krawczyńskiego, Gajzlera, „Impresje Świętokrzyskie” - współczesne interpretacje świętokrzyskich melodii ludowych. Poza autorskimi projektami muzyk angażuje się w działania muzyczne znanych wokalistów i zespołów. Jest również współtwórcą spektakli słowno-muzycznych zorganizowanych i zarejestrowanych przez fundację Surge Propera, zajmującą się popularyzacją muzycznych pereł regionu świętokrzyskiego, są to „Kazania Świętokrzyskie”, „Graduał Wiślicki” i „Lament Świętokrzyski”.  Współpracuje również z kieleckim Teatrem im. Stefana Żeromskiego w Kielcach jako korepetytor oraz akompaniator  w spektaklach muzycznych.

 

Dołączone pliki: 

Galeria zdjęć: