Grupa teatralna TworzyMY

Grupa teatralna TworzyMY działa przy Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach im. Stefana Karskiego od 2013 roku.

Od 2020 roku warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 14 lat prowadzi Ewa Lubacz - aktorka teatru "Kubuś".

Zajęcia są dla osób zainteresowanych teatrem, aktorstwem, rozwijaniem swojej kreatywności i zdobywaniem nowych umiejętności.

 

Co robimy podczas warsztatów?

  • Poznajemy scenę i kulisy teatru.
  • Odkrywamy techniki aktorskie, takie jak: improwizacja, świadomość ciała, praca nad dykcją i głosem, animacja lalek.
  • Przygotowujemy spektakl teatralny, który prezentujemy w różnych miejscach (np. scena teatru „Kubuś”, Plac Artystów, Muszla Koncertowa w kieleckim Parku Miejskim) i przy różnych okazjach (np. Budzenie Sienkiewki, Święto Kielc).
  • Poznajemy ciekawych ludzi, artystów. Zawiązujemy nowe przyjaźnie.
  • I wreszcie – świetnie się przy tym wszystkim BAWIMY!

Zajęcia odbywają się w siedzibie Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach im. Stefana Karskiego, przy ulicy Dużej 9, w 2 grupach wiekowych:

  • grupa młodsza od 8 do 10 lat – w każdy wtorek w godz. 16.00 - 17.00
  • grupa starsza od 11 do 14 lat – w każdy wtorek w godz. 17.00 - 18.00

Koszt jednorazowych zajęć - 30 zł

Płatności można dokonać w kasie teatru, przelewem na konto PKO BP nr 02 1020 2629 0000 9202 0424 2897 (w tytule przelewu proszę wpisać: Opłata za warsztaty Grupy Teatralnej TworzyMY, imię i nazwisko dziecka) lub w kasie teatru,

KASA czynna od wtorku do piątku w godz. 8.00 - 14.00, a w przypadku innych dni tygodnia lub spektakli popołudniowych na godzinę przed spektaklem, tel. 41 344-58-36.

Informacje i zapisy: Ewa Lubacz tel. 506-794-744ewalubacz@o2.pl

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem uczestnictwa w zajęciach. Znajduje się poniżej w formie załącznika.

 

   fot. Anna Kaleta

EWA LUBACZ

Założycielka Grupy teatralnej „TworzyMy” przy Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, aktorka, szczudlarka, animatorka kultury. Absolwentka Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku – Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, animacji kultury UMCS w Lublinie. Swoje umiejętności doskonaliła na licznych warsztatach  i kursach m.in. na kursie Pedagogów Teatru przy Instytucie Teatralnym im. Z. Raszewskiego w Warszawie, School of Modern Mime w Warszawskim Centrum Pantomimy. Na co dzień związana z Teatrem Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Jej głos można usłyszeć w słuchowiskach realizowanych w Radiu Kielce, a przede wszystkim w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie, gdzie dubbingowane przez nią bajki prezentowane są w Teatrze Małym. Jej interpretacje poezji można usłyszeć w wieczorach literackich organizowanych przez galerię Dom Praczki w Kielcach. Prowadzi wiele warsztatów teatralnych dla dzieci i dorosłych. Jako pedagog teatru brała udział w Lecie w teatrze (ogólnopolskim projekcie Instytutu Teatralnego), organizowanym przez teatr „Kubuś” w latach 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, a także w Lecie w teatrze w Pacanowie w 2018 r.

 

Dołączone pliki: 

Galeria zdjęć: