Wojciech Lipiński

Gitarzysta, wykładowca, kompozytor.

Ukończył wydział gitary klasycznej na Akademii Muzycznej w Łodzi, oraz studia podyplomowe w Niemieckiej Hochschule Fur Kunste Bremen. Jazz i muzyka improwizowana są jego największą pasją. Im właśnie poświęcił pracę doktorską, którą obronił w 2015 roku na Akademii Muzycznej w Łodzi.

Uczestniczy w wielu projektach muzycznych jako solista, akompaniator, aranżer i kompozytor. Współpracuje z łódzką „Filmówką”, a także teatrami „Logos” i „Studyjnym”, dla których pisze muzykę do spektakli w reżyserii Piotra Krukowskiego, Marka Kasprzyka i Agnieszki Greinert.

Od roku 2010 roku jest wykładowcą Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, a także nauczycielem Państwowej Szkoły Muzycznej w Kielcach, gdzie wprowadza improwizację jazzową do programu nauczania dla najmłodszych.

Jest również pomysłodawcą i organizatorem Ogólnopolskiego Festiwalu i Konkursu „Gitara Viva!”. Podczas ostatniej, siódmej edycji, która odbyła się w 2017 roku w Kielcach miało miejsce prawykonanie jego autorskich kompozycji w opracowaniu na orkiestrę smyczkową i gitarę.

Realizacje w teatrze "Kubuś":

  • "Pan Maluśkiewicz i wieloryb", tekst - Julian Tuwim, reżyseria - Krzysztof Zemło, 2018 (muzyka)