Blisko kreatywności

fot. Roman Rogalski

19 sierpnia 2017, godz. 11.00 – 13.00

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”

dla rodziców, pedagogów, artystów pracujących z dziećmi do lat 5

wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc

 

 

Warsztaty dedykowane są wszystkim osobom dorosłym zainteresowanym twórczą pracą z dziećmi do 5 roku życia (edukatorom, rodzicom, animatorom, artystom). W ramach warsztatów będziemy się inspirować, poszukiwać możliwych dróg kreatywnej pracy z dziećmi, czerpiącej inspiracje ze sztuk performatywnych dla najnajmłodszych. Wszystkie działania realizowane podczas warsztatów doprowadzą do lepszego zrozumienia specyfiki odbiorcy, którym jest niemowlę i bardzo małe dziecko, lepszego poznania jego możliwości percepcyjnych i poznawczych, a jednocześnie pokażą różne ścieżki ekspresji, interesujące w kontekście pracy z tak bardzo małymi dziećmi. 

 

Prowadzenie:
Alicja Morawska-Rubczak (na zdjęciu) – reżyser, pedagog teatru, kuratorka projektów teatralnych dla dzieci, specjalizuje się w dziedzinie teatru dla dzieci do lat 3 i teatru tańca dla dzieci. Uznawana za jednego z czołowych krajowych specjalistów i teoretyków zajmujących się teatrem dla najnajmłodszych.
Prowadziła liczne projekty z zakresu edukacji teatralnej – zarówno w kraju, jaki i zagranicą. Jako pedagog teatru współpracowała m.in. z Instytutem Teatralnym im. Z. Raszewskiego w Warszawie, Opolskim Teatrem Lalki i Aktora oraz Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.
Doktorantka w Zakładzie Estetyki Literackiej na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM, zajmuje się badaniami nad teatrem dla dzieci w Polsce i na świecie. Odbywała stypendia naukowe na UMK w Toruniu i Uniwersytecie w Kopenhadze.
Jest laureatką Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”, Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Stypendium Funduszu Rodziny Kulczyków, Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie teatru, a także dwukrotną beneficjentką programu Instytutu Adama Mickiewicza „Kultura polska na świecie” (wsparcie wyjazdów do Japonii i Danii).