Prowadzący

EWA LUBACZ – aktorka TLiA "Kubuś", szczudlarka, animatorka kultury, pedagog. Absolwentka Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku AT w Warszawia, UMCS w Lublinie (Animator i Menedżer Kultury) oraz UJK w Kielcach (Edukacja Muzyczna). Ukończyła kurs Pedagogów Teatru przy IT im. Z.Raszewskiego w Warszawie w 2013r. i School of Modern Mime 2015 w Warszawskim Centrum Pantomimy.W swoich działaniach wykorzystuje teatr pantomimy, teatr uliczny, technikę dramy oraz metody J.Dormana. Założycielka grupy "TworzyMy" przy TLiA "Kubuś". Brała udział w programie Lwt w latach 2013, 2014 i 2015.

EWA LUBACZ 

aktorka TLiA "Kubuś",  szczudlarka, animatorka kultury, pedagog. Absolwentka Wydział Sztuki Lalkarskiej w  Białymstoku AT w Warszawia, UMCS w Lublinie (Animator i Menedżer Kultury) oraz UJK w  Kielcach (Edukacja Muzyczna). Ukończyła kurs Pedagogów Teatru przy  IT im. Z.Raszewskiego w Warszawie w 2013r. i School  of Modern Mime 2015 w Warszawskim Centrum Pantomimy.W swoich działaniach  wykorzystuje teatr pantomimy, teatr  uliczny, technikę dramy oraz metody J.Dormana.  Założycielka grupy  "TworzyMy" przy TLiA "Kubuś". Brała udział  w programie Lwt w latach 2013, 2014 i 2015.  

 

 

MICHAŁ OLSZEWSKI – aktor TLiA „Kubuś", żongler, dziennikarz, animator kultury, autor spektakli teatralnych. Absolwent Wyższej Szkoły Dziennikarskiej w Warszawie, Akademii Świętokrzyskiej     w Kielcach oraz Politechniki Świętokrzyskiej. W swoich działaniach wykorzystuje metody pedagogiki cyrku oraz pedagogiki zabawy. Posiada bogate doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą: prowadzi warsztaty teatralne w TLiA „Kubuś", na stałe współpracuje z Fundacją Studio TM, Muzeum Zabawek i Zabawy. W latach 2013, 2014 i 2015 wziął udział w programie „Lwt”.

MICHAŁ OLSZEWSKI 

aktor  TLiA „Kubuś",  żongler, dziennikarz,  animator  kultury, autor spektakli teatralnych. Absolwent Wyższej Szkoły  Dziennikarskiej w Warszawie, Akademii Świętokrzyskiej          w Kielcach oraz  Politechniki Świętokrzyskiej. W swoich działaniach wykorzystuje metody  pedagogiki cyrku oraz pedagogiki zabawy. Posiada bogate doświadczenie  w pracy z dziećmi i młodzieżą: prowadzi warsztaty teatralne w  TLiA „Kubuś", na stałe współpracuje z Fundacją Studio TM, Muzeum  Zabawek i Zabawy. W latach 2013, 2014 i 2015 wziął udział w programie „Lwt”.  

 

 

ANDRZEJ KUBA SIELSKI – aktor TLiA „Kubuś”, reżyser, lektor, mim, lalkarz, autor i koordynator licznych warsztatów edukacyjnych, spektakli teatralnych, happeningów, twórca niezależnego teatru „Gabinet Prób Generalnych”. W swoich działaniach edukacyjno animacyjnych najchętniej wykorzystuje teatr pantomimy oraz teatr uliczny. Twórca „Zwariowanego Teatru” – akcji miejskiej mającej na celu ożywienie osiedli podczas letnich wakacji oraz tożsamego projektu „Teatr Ludzkich Inicjatyw”, realizowanego na terenach wiejskich. W 2014 i 2015 roku wziął udział w programie „Lwt”.

ANDRZEJ KUBA SIELSKI

aktor TLiA „Kubuś”, reżyser, lektor, mim,  lalkarz, autor i koordynator licznych warsztatów edukacyjnych, spektakli  teatralnych, happeningów, twórca niezależnego teatru „Gabinet Prób  Generalnych”. W swoich działaniach edukacyjno animacyjnych  najchętniej wykorzystuje teatr pantomimy oraz teatr uliczny.  Twórca „Zwariowanego Teatru” – akcji miejskiej mającej na celu  ożywienie osiedli podczas letnich wakacji oraz tożsamego projektu „Teatr  Ludzkich Inicjatyw”, realizowanego na terenach wiejskich. W 2014 i 2015  roku wziął udział w programie „Lwt”. 

 

 

JOANNA BISKUP BRYKCZYŃSKA ¬ doktorantka Instytutu Sztuk Pięknych UJK w Kielcach, nauczycielka plastyki w MDK i Zespole Szkół Społecznych im. M. Reja w Kielcach. Założycielka nieformalnej grupy ITP zajmującej się szydełkowaniem miejskim. Ilustratorka , performerka (m.in.: „Aleja Sław z nosami”; „7 km szczęścia”; „Konstelacje”; „Europejskie Drzewo”; „Otulamy Drzewa” knitting grafitti; „Partyzantka Kwiatowa” nocne ukwiecanie miasta), pedagog, działaczka społeczna. Odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Wzięła udział w "Lwt" w roku 2015.

JOANNA BISKUP BRYKCZYŃSKA ­

doktorantka Instytutu Sztuk Pięknych  UJK w Kielcach, nauczycielka plastyki w MDK i  Zespole Szkół Społecznych im. M. Reja w Kielcach. Założycielka  nieformalnej grupy ITP zajmującej się szydełkowaniem miejskim.  Ilustratorka , performerka  (m.in.: „Aleja Sław z nosami”; „7 km  szczęścia”; „Konstelacje”; „Europejskie Drzewo”; „Otulamy Drzewa” knitting grafitti; „Partyzantka Kwiatowa” nocne ukwiecanie miasta),  pedagog, działaczka społeczna. Odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi  prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Wzięła udział w "Lwt" w roku  2015. 

 

 

GRZEGORZ KARKOWSKI ¬ pracownik etatowy TLiA "Kubuś", posiada wieloletnie doświadczenie      w pracy w agencji reklamowej, gdzie zajmował się głównie grafiką. Był wolontariuszem w zespole Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 4 w Kielcach, pracował z dziećmi niepełnosprawnymi, ucząc ich m.in. grafitti. Był odpowiedzialny za oprawę graficzną do wystawy "Przerwany mecz" w Muzeum Narodowym w Krakowie.

GRZEGORZ KARKOWSKI ­

pracownik etatowy TLiA "Kubuś", posiada  wieloletnie doświadczenie w pracy w agencji reklamowej, gdzie zajmował  się głównie grafiką. Był wolontariuszem w zespole Szkół  Ogólnokształcących Integracyjnych nr 4 w Kielcach, pracował z dziećmi  niepełnosprawnymi, ucząc ich m.in. grafitti. Był odpowiedzialny za oprawę  graficzną do wystawy "Przerwany mecz" w Muzeum Narodowym w  Krakowie.

 

 ELŻBIETA SIUDAK

 pedagog, oligofrenopedagog, tyflopedagog. Ukończyła  studia  w zakresie nauczania początkowego oraz pedagogiki  opiekuńczo wychowawczej, fakultet z resocjalizacji, studia  podyplomowe w zakresie oligofrenopedagogiki (WSP w Kielcach) i studia  podyplomowe z tyflopedagogiki (WSP w Łodzi). Prowadzi zajęcia specjalistyczne z dziećmi  niewidomymi i słabowidzącymi. Współpracuje z PZN. Działa na rzecz  środowiska osób z dysfunkcją narządu wzroku: propaguje ideę  wczesnego wspomagania rozwoju dzieci z niepełnosprawnością wzrokową  oraz integracji w sferze edukacyjnej i społecznej. 

 

 

 AGNIESZKA KRÓL ­PASZKOWSKA

Uzyskała licencjat w zakresie Pedagogiki rewalidacyjnej ze zintegrowaną  edukacją wczesnoszkolną i przedszkolną, uzupełniające studia  magisterskie ukończyła w zakresie Pedagogiki szkolnej i środowiskowej.  Ukończyła Kurs dla opiekunów szkolnych kół teatralnych i nauczycieli  prowadzących zajęcia z zakresu ruchu scenicznego oraz Kurs  kwalifikacyjny z Terapii Pedagogicznej. Od 2007 roku jest zatrudniona w  charakterze nauczyciela – wychowawcy świetlicy szkolnej w ZSOInr 4 w Kielcach. Prowadzi  zajęcia teatralne dla dzieci.

 

 

 MAŁGORZATA RUŻYCKA

Fizjoterapeutka. Absolwentka UJK w Kielcach – studia magisterskie na kierunku Fizjoterapia oraz studia podyplomowe na kierunku Neurorehabilitacja. Ukończyła wiele kursów i szkoleń z zakresu rehabilitacji niemowląt, dzieci oraz młodzieży. Prowadziła zajęcia korekcyjne dla najmłodszych w przedszkolu. Od 2008 roku pracuje w Ośrodku Rehabilitacji Dar -Medica w Kielcach, gdzie zajmuje się usprawnianiem maluchów z różnorakimi dysfunkcjami w obrębie narządu ruchu. W swojej pracy stara się łączyć terapię z zabawą.

 

 

HANNA ŚWIĘTNICKA

 specjalista ds. marketingu, pracownik etatowy TLiA "Kubuś" w Kielcach, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, wydział zamiejscowy we Wrocławiu; posiada bogate doświadczenie w zakresie zarządzania projektami krajowymi i międzynarodowymi, animatorka kultury, aktorka teatralna i filmowa, absolwentka Szkoły Pedagogów Teatru (Instytut Teatralny, Warszawa).  W projekcie pełni rolę koordynatora.

 

GRZEGORZ TATAR – niezależny fotograf, filmowiec, operator steadicam i montażysta. Obecnie student kierunku Operatorskiego w Warszawskiej Szkole Filmowej. Na swoim koncie ma udział w kilku produkcjach dla TVP oraz realizację filmów reportażowych, reklamowych i korporacyjnych. Wykonywał zdjęcia na zlecenie m.in.: Patrycji Markowskiej, Maryli Rodowicz, zespołów Golec uOrkiestra, Blue Cafe czy kabaretu Paranienormalni. W 2013 roku poprowadził autorski cykl warsztatów fotograficznych w DK Zameczek w Kielcach. Prywatnie były tancerz i perkusista.