tekst – Malina Prześluga
reżyseria – Robert Traczyk
scenografia – Adrian Lewandowski
muzyka – Magdalena Gorwa
multimedia - Przemysław Żmiejko
fotografia - Anna Kaleta
plakat - Joanna Czupryniak / Janek Janowski
Obsada:
Ewa Lubacz
Michał Olszewski
Andrzej Kuba Sielski
Aleksandra Sapiaska
Rafał Iwański
Autor trailera - Przemysław Żmiejko
Wybrakowane, niepotrzebne, nieszczęśliwe! Tak właśnie czują się słowa: Kula i Toperz. Wolałyby być Kurą i Nietoperzem, ewentualnie Taktoperzem. Niestety, niepoprawne brzmienie otrzymały od pewnej małej dziewczynki, która nie nauczyła się jeszcze dobrze mówić. I tak już zostało.
Kula i Toperz nie potrafią się odnaleźć w swoich aktualnych postaciach. Każde z nich marzy o innym, lepszym „ja”. Każde chciałoby znaczyć „więcej”. Tylko kto lub co może im w tym pomóc? Język Polski sam jest ciągle kaleczony i traktowany przedmiotowo, Logoped nie widzi w nich słów, tylko piłkę i futrzaka, a Brzydkie Słowo… uciekło! Może więc operacja plastyczna?
Sztuka Maliny Prześlugi to nie tylko dowcipna i zaskakująca zabawa słowami, ale również tekst o poszukiwaniu własnej tożsamości i akceptacji siebie.
Czas trwania spektaklu - 45 minut
Premiera – 10 września 2022
Prawa autorskie do sztuki „Chodź na słówko” reprezentuje Agencja ADiT.
RECENZJE:
Spektakl bierze udział w 29. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.
Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Dominik Gac, Andrzej Lis, Julia Lizurek, Wiesław Kowalski, Magdalena Rewerenda, Agata Tomasiewicz.