Spacerownik Teatralny

27 sierpnia 2017, godz. 13.00 – 14.30

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”

Spacerownik Teatralny dla dzieci od lat 5, które zabierają na spacer dorosłych

wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc

 

 

Co wspólnego ma teatr "Kubuś" z Muzeum Wsi Kieleckiej? Co łączy go z Józefem Piłsudskim?

Zapraszamy na spacer śladami Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”, podczas którego odwiedzicie miejsca w centrum miasta związane z kieleckim teatrem lalkowym, poznacie ich teatralną przeszłość oraz ciekawostki dotyczące postaci z nimi związanych.

Spacerownik Teatralny to nie tylko chodzenie, słuchanie i oglądanie. To również oryginalne zadania do wykonania i teatralna zabawa, do której możecie zaprosić także swoich rodziców.

 

Prowadzenie:
Joanna Krukowska (na zdjęciu) - pedagożka teatru, animatorka społeczno-kulturalna, tutorka w programie Liderzy Teatroteki Szkolnej. Pracuje w Dziale Pedagogiki Teatru w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego. Członkini zarządu Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Absolwentka Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży w PWST we Wrocławiu. Wielokrotnie prowadziła warsztaty do spektakli, a także warsztaty dla edukatorów (m.in. w szkołach podczas objazdów spektaklu „Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana”). Pracowała długofalowo, prowadząc warsztaty w przedszkolach i szkołach. Uwielbia pracę z rodzicami i dziećmi, z którymi m.in. przygotowywała performance w przestrzeni wystawy w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w ramach projektu „HACKING. Pisarze na wystawie” oraz spektakl dyplomowy w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu. Założyła i prowadzi, w ramach działalności SPT, grupę nieLETNICH krytyków teatralnych. W wolnych chwilach szyje na maszynie.

 

ORGANIZATOR:

 

PARTNER: