5 lipca, czyli upał nam niestraszny!

Uczestnikom projektu TEATR, MAMA i JA upał niestraszny! Nasze czwarte, warsztatowe spotkanie  zorganizowaliśmy nie tylko we wnętrzach teatru, ale i w ….plenerze.
Na teatralnym podwórku, w niedzielne przedpołudnie 5-go lipca aktorki TLiA „Kubuś” – Magdalena Daniel i Agata Sobota poprowadziły animacje i zabawy integracyjne dla rodzin uczestniczących w naszym projekcie terapeutyczno-artystycznym. Doskonałą formą wspólnej, rodzinnej zabawy okazały się zarówno kalambury, jak i zabawy ruchowe. Tematem przewodnim animacji były tym razem… zwierzęta. Każda z rodzin malowała wspólnie ulubione zwierzątko. Aby jednak połączyć zabawę z nauką, zaprosiliśmy naszych projektowych „podopiecznych” na scenę teatru na ćwiczenia dykcyjne i emisyjne. Czytane przez dzieci i rodziców „skrętacze językowe” to nie lada wyzwanie!
W pracowni plastycznej Marzena Smolińska i Barbara Kurzątkowska zrealizowały z rodzicami i dziećmi warsztat przygotowania teatralnej lalki. Każde dziecko mogło tym sposobem zabrać do domu pamiątkową kukłę prostą zamachową. Niech jej specjalistyczna nazwa nie odstrasza! Wyobraźnia dzieci i rodziców, ich wspólne działanie sprawiło, że przygotowane przez nich lalki były niecodzienne!
Podczas lipcowej edycji spotkania nie zabrakło reprezentantów Stowarzyszenia CK FOTO oraz Świętokrzyskiego Centrum Profilaktyki i Edukacji współpracujących z TLiA „Kubuś” przy realizacji projektu.  Przypomnijmy, że artystyczno-terapeutyczny projekt TEATR, MAMA i JA realizujemy przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wspólnie z Aresztem Śledczym w Kielcach.
Kolejne spotkanie z uczestnikami projektu planujemy w drugiej połowie sierpnia.

 

Galeria zdjęć: