Premiery

1.
Trala Tralalińscy
na podstawie wierszy Juliana Tuwima
Reżyseria - Robert Drobniuch
Muzyka i koncepcja instrumentów - Jerzy Bielski
Scenografia - Katarzyna Proniewska-Mazurek
Współpraca dramaturgiczna - Anna Andraka
Ruch sceniczny - zespół aktorski pod opieką Błażeja Twarowskiego
Światło - Prot Jarnuszkiewicz
Dla widzów od lat 4
Premiera – 8 listopada 2019

Co słychać u Tralalińskich? Oczywiście muzykę, bo w grającej kamienicy przy ulicy Wesolińskiej w Śpiewowicach nieustannie się „tralaluje”, „wyśpiewuje”, bawi dźwiękami, głosami i instrumentami.
Ale muzyczna pasja szalonej rodzinki to nie wszystko! Spektakl porwie widzów w pełną humoru podróż po bzikach wszelkiej maści, z poetyckim włącznie.
Czym wyrusza się na teatralną wyprawę pod znakiem uwielbianych wierszy Juliana Tuwima? Niesamowitym, tralalującym domem-kosmodromem, napędzanym siłą dziecięcej wyobraźni. Będzie z niego „Lokomotywa” , studio „Ptasiego Radia” czy wielki bałagan u Pana Hilarego.
Aha! I jeszcze odmęty niepamięci Słonia Trąbalskiego i wiele innych miejsc…
Czyli niezapomniana zabawa! 

Spektakl „Trala Tralalińscy” adresujemy do widzów najmłodszych, ale urok najpopularniejszych utworów Juliana Tuwima od lat ujmuje wszystkich - maluchy, rodziców i dziadków.
Serdecznie zapraszamy na znane wiersze w porywającej, muzycznej odsłonie, jakiej na pewno nie znacie.

 

2.
Gyula Urbán
Wszystkie myszy lubią ser
przekład – Aleksandra Muranyi
reżyseria - Anna Nowicka
scenografia – Pavel Hubička
muzyka - Filip Sternal
teksty piosenek - Aleksander Różanek
światło - Prot Jarnuszkiewicz
Dla widzów od lat 4
Premiera – 12 stycznia 2020

Co wyniknie ze spotkania białych i szarych myszy w fabryce sera Emmentaler?
Solidna awantura, w której nikt nie usiedzi jak przysłowiowa mysz pod miotłą. Zwłaszcza że terytorialny spór niespodziewanie potoczy się już nie tylko o sprawy serowe, ale też sercowe.
Czy przyjaźń białej myszki Fruzi i szarego Somy okaże się silniejsza od kłótni ich rodziców? Czy wzajemne uprzedzenia zwaśnionych stron uda się odczarować?
Pewien kot o magicznych mocach może o tym wiedzieć coś więcej. O ile oczywiście istnieje…

Sztuka „Wszystkie myszy lubią ser” węgierskiego autora Gyula Urbána to pouczająca opowieść o wzajemnym zrozumieniu, tolerancji i miłości, a także o wzajemnych relacjach między rodzicami i dziećmi. Odnajdziemy w niej nawiązania do słynnej historii Romea i Julii, ale przede wszystkim niezwykłe zwroty akcji i dużą porcję humoru.
Za reżyserię spektaklu odpowiada Anna Nowicka, za scenografię Pavel Hubička, za światło - Prot Jarnuszkiewicz. Muzykę skomponował Filip Sternal, zaś teksty piosenek napisał Olek Różanek.

 

3.
Marta Guśniowska
Pan Brzuchatek
reżyseria - Przemysław Żmiejko
scenografia - Dariusz Panas
muzyka - Łukasz Mazur
Dla widzów od lat 2
Premiera – luty 2020

Pan Brzuchatek najbardziej lubi jeść..., a już najbardziej to uwielbia jeść ze swoimi przyjaciółmi: Szczurem, Słoniem i Pająkiem w wielopiętrowym domku. A już szczytem jego marzeń jest jeść w towarzystwie przyjaciół smakołyki przygotowane przez jego ukochaną, choć trochę głuchutką Babcię. Nawet brak prądu nie psuje mu tej przyjemności… nawet brak wody… nawet brak gazu.
Jednak pewnego dnia w domku dzieje się coś bardzo dziwnego… niczego nie brakuje prócz… o zgrozo APETYTU Pana Brzuchatka. Jak z tym problemem poradzą sobie Pan Brzuchatek i jego przyjaciele?
Ciepła, prosta opowieść o sympatycznym Panu Brzuchatku i jego przyjaciołach zainteresuje nawet najbardziej głodnego wrażeń dwulatka.

 

4.
Michał Walczak
Noc żywych zabawek
Reżyseria - Michał Walczak
Dla widzów od lat 7
Premiera – marzec 2020

9-letniej Mice marzy się smartfon, na którym do woli mogłaby przeglądać insta i oglądać live. Wszystko fajnie, tyle że na gwiazdkę dostaje… zwykłą lalkę. Żeby tego było mało, na Wigilię przychodzi policjant Andrzej, bliski przyjaciel mamy Miki. Normalnie koszmar… Mika myśli, że gorzej być nie może. W złości wykrzykuje mamie, że wcale jej nie potrzebuje; że świetnie sobie poradzi sama. I faktycznie… od tego momentu zostaje sama… z ożywioną lalką i smartfonem wyposażonym w aplikację e-tato, która spełnia każde jej życzenie, w tym także pozbywa się mamy z domu.
Przerażona dziewczynka ucieka przed lalką na ulicę w środku nocy. Okazuje się, że Żywe Zabawki opanowały już w tym czasie miasto i chcą z niego zrobić wielki Park Rozrywki bez dorosłych. Mika zbiera armię dzieci i jedzie do dawnej Fabryki Zabawek, aby uratować porwanych rodziców, w tym swoją mamę. Zaczyna się PRAWDZIWY koszmar…
„Noc żywych zabawek” w reż. Michała Walczaka to nowoczesna baśń o ocalaniu uczucia i więzów rodzinnych w świecie zdominowanym przez technologię; to baśń o poszukiwaniu tego, co jest dla nas naprawdę ważne w życiu; w końcu jest to baśń o poczuciu odpowiedzialności za relacje z drugim człowiekiem.
Forma spektaklu ‒ przenikanie analogowego świata z wirtualnym, lalek i multimediów.

 

5.
Amadeusz Nosal
Książę
wg „Małego Księcia” Antoine'a de Saint-Exupéry'ego
Dla widzów od lat 12
Premiera – maj 2020

Spektakl inspirowany powieścią „Mały Książę”, autorstwa Antoine’a de Saint-Exupéry’ego – nowoczesne spojrzenie na klasykę literatury dziecięcej.
Książę to opowieść o malowniczej podróży na odległą, choć dziwnie znajomą planetę. To doświadczanie, odkrycia i wnikliwe spojrzenia na wyzwania i problemy współczesnego świata, ale również fantazja o możliwościach i perspektywach, które stwarza. Historia tej kosmicznej wyprawy, to przede wszystkim historia spotkań ludzi i wspólnot – od tych najmniejszych, lokalnych aż po globalne społeczeństwo.
Co można przywieźć z takiej podróży? Poza wewnętrznym bogactwem, świadomość, że wszyscy kształtujemy otaczającą nas rzeczywistość i mamy realny wpływ na to, jak będzie ona wyglądała w przyszłości. A nade wszystko, że aby ta przyszłość mogła w ogóle nadejść, nie możemy pozostać bierni i obojętni.