Premiery

1.
Trala Tralalińscy
na podstawie wierszy Juliana Tuwima
Reżyseria - Robert Drobniuch
Muzyka i koncepcja instrumentów - Jerzy Bielski
Scenografia - Katarzyna Proniewska-Mazurek
Współpraca dramaturgiczna - Anna Andraka
Ruch sceniczny - zespół aktorski pod opieką Błażeja Twarowskiego
Światło - Prot Jarnuszkiewicz
Dla widzów od lat 4
Premiera – 8 listopada 2019

Co słychać u Tralalińskich? Oczywiście muzykę, bo w grającej kamienicy przy ulicy Wesolińskiej w Śpiewowicach nieustannie się „tralaluje”, „wyśpiewuje”, bawi dźwiękami, głosami i instrumentami.
Ale muzyczna pasja szalonej rodzinki to nie wszystko! Spektakl porwie widzów w pełną humoru podróż po bzikach wszelkiej maści, z poetyckim włącznie.
Czym wyrusza się na teatralną wyprawę pod znakiem uwielbianych wierszy Juliana Tuwima? Niesamowitym, tralalującym domem-kosmodromem, napędzanym siłą dziecięcej wyobraźni. Będzie z niego „Lokomotywa” , studio „Ptasiego Radia” czy wielki bałagan u Pana Hilarego.
Aha! I jeszcze odmęty niepamięci Słonia Trąbalskiego i wiele innych miejsc…
Czyli niezapomniana zabawa! 

Spektakl „Trala Tralalińscy” adresujemy do widzów najmłodszych, ale urok najpopularniejszych utworów Juliana Tuwima od lat ujmuje wszystkich - maluchy, rodziców i dziadków.
Serdecznie zapraszamy na znane wiersze w porywającej, muzycznej odsłonie, jakiej na pewno nie znacie.

 

2.
Gyula Urbán
Wszystkie myszy lubią ser
przekład – Aleksandra Muranyi
reżyseria - Anna Nowicka
scenografia – Pavel Hubička
muzyka - Aleksander Różanek
Dla widzów od lat 4
Premiera – styczeń 2020

Sztuka Gyula Urbána, węgierskiego autora, jest mądrą, ale też bardzo zabawną opowieścią o zakazanej miłości, tolerancji, a także czasami trudnych relacjach między rodzicami i dziećmi.
Jej bohaterami są skłócone ze sobą dwie mysie rodziny, które walczą o miejsce w fabryce sera. Dochodzi między nimi do pełnych emocji scen, których nie powstydziłby się żaden teatr. Następują nieoczekiwane zwroty akcji, jak w niejednej komedii omyłek. Kto wygra? Szare czy białe myszki? Może obserwujący je z góry Wielki Czarodziejski Kot? A może zwycięży po prostu miłość?

 

3.
Marta Guśniowska
Pan Brzuchatek
Dla widzów od lat 2
Premiera – luty 2020

Pan Brzuchatek najbardziej lubi jeść..., a już najbardziej to uwielbia jeść ze swoimi przyjaciółmi: Szczurem, Słoniem i Pająkiem w wielopiętrowym domku. A już szczytem jego marzeń jest jeść w towarzystwie przyjaciół smakołyki przygotowane przez jego ukochaną, choć trochę głuchutką Babcię. Nawet brak prądu nie psuje mu tej przyjemności… nawet brak wody… nawet brak gazu.
Jednak pewnego dnia w domku dzieje się coś bardzo dziwnego… niczego nie brakuje prócz… o zgrozo APETYTU Pana Brzuchatka. Jak z tym problemem poradzą sobie Pan Brzuchatek i jego przyjaciele?
Ciepła, prosta opowieść o sympatycznym Panu Brzuchatku i jego przyjaciołach zainteresuje nawet najbardziej głodnego wrażeń dwulatka.

 

4.
Michał Walczak
Noc żywych zabawek
Reżyseria - Michał Walczak
Dla widzów od lat 7
Premiera – marzec 2020

9-letniej Mice marzy się smartfon, na którym do woli mogłaby przeglądać insta i oglądać live. Wszystko fajnie, tyle że na gwiazdkę dostaje… zwykłą lalkę. Żeby tego było mało, na Wigilię przychodzi policjant Andrzej, bliski przyjaciel mamy Miki. Normalnie koszmar… Mika myśli, że gorzej być nie może. W złości wykrzykuje mamie, że wcale jej nie potrzebuje; że świetnie sobie poradzi sama. I faktycznie… od tego momentu zostaje sama… z ożywioną lalką i smartfonem wyposażonym w aplikację e-tato, która spełnia każde jej życzenie, w tym także pozbywa się mamy z domu.
Przerażona dziewczynka ucieka przed lalką na ulicę w środku nocy. Okazuje się, że Żywe Zabawki opanowały już w tym czasie miasto i chcą z niego zrobić wielki Park Rozrywki bez dorosłych. Mika zbiera armię dzieci i jedzie do dawnej Fabryki Zabawek, aby uratować porwanych rodziców, w tym swoją mamę. Zaczyna się PRAWDZIWY koszmar…
„Noc żywych zabawek” w reż. Michała Walczaka to nowoczesna baśń o ocalaniu uczucia i więzów rodzinnych w świecie zdominowanym przez technologię; to baśń o poszukiwaniu tego, co jest dla nas naprawdę ważne w życiu; w końcu jest to baśń o poczuciu odpowiedzialności za relacje z drugim człowiekiem.
Forma spektaklu ‒ przenikanie analogowego świata z wirtualnym, lalek i multimediów.

 

5.
Amadeusz Nosal
Książę
wg „Małego Księcia” Antoine'a de Saint-Exupéry'ego
Dla widzów od lat 12
Premiera – maj 2020

Spektakl inspirowany powieścią „Mały Książę”, autorstwa Antoine’a de Saint-Exupéry’ego – nowoczesne spojrzenie na klasykę literatury dziecięcej.
Książę to opowieść o malowniczej podróży na odległą, choć dziwnie znajomą planetę. To doświadczanie, odkrycia i wnikliwe spojrzenia na wyzwania i problemy współczesnego świata, ale również fantazja o możliwościach i perspektywach, które stwarza. Historia tej kosmicznej wyprawy, to przede wszystkim historia spotkań ludzi i wspólnot – od tych najmniejszych, lokalnych aż po globalne społeczeństwo.
Co można przywieźć z takiej podróży? Poza wewnętrznym bogactwem, świadomość, że wszyscy kształtujemy otaczającą nas rzeczywistość i mamy realny wpływ na to, jak będzie ona wyglądała w przyszłości. A nade wszystko, że aby ta przyszłość mogła w ogóle nadejść, nie możemy pozostać bierni i obojętni.