„ANIMACJA + GENERACJE” – nowa publikacja NCK

Pobierz, przeczytaj, zainspiruj się!

Właśnie ukazała się publikacja podsumowująca zeszłoroczną VI Ogólnopolską Giełdę Projektów – coroczne spotkanie animatorów organizowane przez Narodowe Centrum Kultury. Wydarzenie odbywa się zawsze pod hasłem przewodnim. W zeszłym roku rozmawialiśmy o działaniach międzypokoleniowych: „animacja + generacje”.

Kluczowym punktem każdej Giełdy jest prezentacja dwudziestu dobrych praktyk wybranych przez niezależny zespół ekspertów. Wśród nich znalazł się nasz projekt TEATR, MAMA i JA.

„Program VI Ogólnopolskiej Giełdy Projektów, która odbyła się w dniach 12-13 grudnia 2016 r. w Lublinie, wypełniły prezentacje przedsięwzięć kulturalnych, rozmowy i warsztaty. Inaugurację wydarzenia uświetniło wystąpienie brytyjskiego eksperta ds. programów międzypokoleniowych, Alana Hattona-Yeo, który podkreślał znaczenie międzypokoleniowej perspektywy we współczesnej Europie. Do współpracy zaprosiliśmy także rodzimych ekspertów, a ich teksty wraz z opisami 20 najciekawszych projektów prezentujemy na łamach publikacji podsumowującej spotkanie. Z dumą przekazujemy na Wasze ręce „Animację + generacje”, wierząc, że umieszczone w niej wskazówki ułatwią przygotowanie co najmniej równie udanych działań!”.

Zapraszamy do lektury.

Dołączone pliki: