Baśniowy koncert dla najmłodszych

Czy szczęście możemy znaleźć w pantofelku Kopciuszka? Czy domek dla lalek może się zamienić w zamek królewny? Czy stare kapsle, zepsute zabawki mogą przenieść nas do baśniowej krainy? A może lepiej dać sobie spokój, pożegnać stare zabawki i zająć się „czymś pożytecznym”?     

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach im. Stefana Karskiego oraz Muzeum Zabawek i Zabawy zapraszają najmłodszych wiekiem i duchem do udziału w muzyczno-teatralnej zabawie, która rozbudzi wyobraźnię nawet w najbardziej pochmurny, jesienny dzień.  

W baśniowy nastrój młodą widownię wprowadzą aktorzy: Agata Sobota, Ewa Lubacz, Andrzej Skorodzień, Małgorzata Oracz, Anna Iwasiuta, Jolanta Kęćko, którzy zaśpiewają piosenki z przedstawień teatralnych w nowych aranżacjach muzycznych (Wojciech Lipiński – gitara i aranżacja muzyczna, Piotr Sitkowski – instrumenty klawiszowe, Patryk Miszczak – bas, Jakub Nowak – perkusja). Koncert poprowadzą edukatorzy Muzeum: Przemysław Krystian, Katarzyna Hodurek-Kiek. Pierwszy koncert odbędzie się w plenerze, na dziedzińcu Muzeum Zabawek i Zabawy, kolejne na scenie Teatru „Kubuś”. Wstęp wolny i bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona (do 100 osób). 

Po każdym koncercie „Baśniowy koncert dla najmłodszych” odbędą się półgodzinne warsztaty teatralno-muzyczne oparte na: ćwiczeniach rytmiczno-muzycznych, pracy z ciałem oraz zabawach integracyjnych z elementami rytmiki i dramy dla rodzin. Warsztaty poprowadzą naprzemiennie aktorzy: Rafał Iwański i Anna Iwasiuta. Na zajęcia należy się wcześniej zapisać telefonicznie (tel. 888-216-498). Liczba miejsc jest ograniczona (do 15 osób - rodzice wraz z dziećmi).  

Harmonogram koncertów

3 października, godz. 16.00

Dziedziniec Muzeum Zabawek i Zabawy (pl. Wolności 2)

17 października, godz. 16.00

Duża Scena, Teatr „Kubuś” (ul. Duża 9)

24 października, godz. 16.00

Duża Scena, Teatr „Kubuś” (ul. Duża 9)

 

 

Wydarzenie odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Kielc – Pana Bogdana Wenty.

 

  Projekt „Baśniowy koncert dla najmłodszych” jest realizowany w ramach Kieleckiego         Budżetu Obywatelskiego 2021. 

 

 

 

 

Projekt jest realizowany przy współpracy z Muzeum Zabawek i Zabawy.

 

 

 

Partnerzy medialni