Domki, zamki i pałace!

13 września 2015

Za nami kolejne, szóste spotkanie warsztatowe z cyklu projektowego TEATR, MAMA i JA.

Naszą wspólną niedzielę 13 września rozpoczęliśmy w pracowni plastycznej Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”. Marzena Smolińska i Barbara Kurzątkowska – plastyczki Teatru – zaproponowały naszym uczestnikom działanie polegające na kreatywnym przygotowaniu kartonowych domków i zamków. Dzieci osadzonych w Areszcie Śledczym wspólnie z rodzicami z nie lada zaangażowaniem podjęły się tego wyzwania! Zaproponowana forma okazała się idealnym rozwiązaniem zacieśniającym więź rodziców i dzieci, utrwalającym miłe, wspólne wspomnienia i marzenia…

Po niemal półgodzinnej „ciasteczkowej” przerwie pełnej rozmów, żartów i uśmiechów rozpoczęliśmy drugą część warsztatów, które opracowały i poprowadziły aktorki: Agata Sobota, Jolanta Kęćko i Magdalena Daniel. Osadzeni i ich rodziny chętnie uczestniczą w grach i zabawach integracyjnych. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się tym razem zabawa pod intrygującą nazwą: „Czapka, szalik, rękawiczki! Kroisz czekoladę nożem i widelcem!”. Spontaniczność i frajda wspólnej zabawy zawsze na długo pozostaje w pamięci zarówno organizatorów, prowadzących, jak i uczestników.

Artystyczno-terapeutyczny projekt TEATR, MAMA i JA realizujemy przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Naszymi Partnerami w realizacji przedsięwzięcia są: Areszt Śledczy w Kielcach oraz Świętokrzyskie Centrum Profilaktyki i Edukacji. Wszystkie warsztatowe działania uwieczniają fotograficy ze Stowarzyszenia CK-FOTO. Kolejne spotkanie z uczestnikami projektu już za miesiąc!                  

Galeria zdjęć: