Finał 36 Konkursu Plastycznego "Mój Teatr"

10 czerwca 2018, godz. 13.30

Finał 36 Konkursu Plastycznego „Mój Teatr” odbędzie się 10 czerwca 2018 roku (niedziela) o godz. 13.30 w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach.

Podczas Finału nastąpi otwarcie wystawy nagrodzonych prac w foyer Teatru, uroczystość wręczenia nagród dla dzieci oraz pokazy dwóch spektakli, które zwyciężyły w zorganizowanym przez Teatr II Przeglądzie Spektakli Szkolnych i Przedszkolnych "Uwaga! Dzieci na scenie!":

 • „Zagubiony czas” w wykonaniu grupy „Krasnoludki” z Gminnego Przedszkola w Rakowie (spektakl zwyciężył w kategorii: przedszkola),
 • „Między nami charakterkami” w wykonaniu grupy „Teatralna przygoda” z Domu Kultury w Bliżynie (spektakl zwyciężył w kategorii: szkoły podstawowe).

W Konkursie Plastycznym "Mój Teatr" co roku biorą udział dzieci, które oglądają spektakle teatru „Kubuś”. Ich zadaniem jest wykonanie dowolną techniką prac plastycznych na temat obejrzanych przedstawień. Prace zbierane są przez cały rok szkolny, a potem oceniane w kategoriach wiekowych.

Na 36 edycję konkursu nadesłano 663 prace, w tym prace z 28 placówek oświatowych z całego województwa świętokrzyskiego oraz prace indywidualne.

Spośród nich w dniu 14 maja 2018 roku Komisja w składzie:

 1. Ola Makowska - graficzka, malarka, ilustratorka Wydawnictwa "Jedność"
 2. Bogumił Wtorkiewicz - prezes Europejskiego Stowarzyszenia Sztuki i Mody "Artmode", Międzynarodowego Stowarzyszenia Pisarzy i Artystów w USA
 3. Lidia Cichocka - "Echo Dnia"
 4. Katarzyna Prędotka - Radio Kielce
 5. Maciej Wadowski - "Gazeta Wyborcza"
 6. Małgorzata Cioroch - Radio eM Kielce
 7. Robert Drobniuch - dyrektor Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach
 8. Barbara Kurzątkowska - pracownia plastyczna teatru "Kubuś"
 9. Jolanta Świstak - kierownik literacki teatru "Kubuś"

wybrała i nagrodziła 30 najlepszych prac.

 

FUNDATORZY NAGRÓD:

                                              

                                      

    

 

PATRONAT HONOROWY:

                                       

 

PATRONAT MEDIALNY: