Gniazdo - PREMIERA

14 października 2018, godz. 17.00

14 października 2018 r., zapraszamy na drugą w tym sezonie premierę w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach - spektakl „Gniazdo” na podstawie sztuki Marii Wojtyszko i w reżyserii Roberta Drobniucha.

Będą rycerze, wyprawa i wielki plan, czyli historia o Lechu, Czechu i Rusie, którą opowie nie kto inny, ale Orzeł, oczywiście biały.

Ale uwaga - w stosunku do znanej legendy pojawią się nowości. Jak na przykład znudzona siedzeniem w domu siostra trzech braci Wanda, która uprze się na udział w podbojach, szczególnie tych sercowych. Nie zabraknie też Światowida, Popiela, chochlika Biedy i tajemniczych Ćmoków…  A w konsekwencji - jak na rycerską bajkę przystało - niebezpiecznych przygód, nieoczekiwanych zwrotów akcji, aż wreszcie trudu budowania państwa. Jakie miejsce może być dla niego najlepsze? Skąd wzięła się Polska i Polacy?

„Gniazdo” to sztuka wielokrotnie nagradzanej dramatopisarki Marii Wojtyszko o tworzeniu wspólnoty i istocie polskości. Podana wartko, bez patosu i współczesnym językiem, a przede wszystkim z błyskotliwym humorem. Takim, który urzeknie małych widzów nie mniej, niż magiczny świat bohaterskich zmagań i słowiańskich duchów. 

Spektakl wyreżyserował Robert Drobniuch, dyrektor Teatru „Kubuś, bogactwo muzyki i porywających piosenek zapewnił znany kompozytor i instrumentalista Sambor Dudziński, scenografię stworzyła Katarzyna Proniewska-Mazurek, a ruch sceniczny - Ewelina Ciszewska. Za reżyserię świateł odpowiada Prot Jarnuszkiewicz.
To sprawdzony dobór artystów, którzy już kilkakrotnie pracowali w kieleckim teatrze lalek. Koniecznie sprawdźcie, co przygotowali tym razem.

Zapraszamy!

„Gniazdo”
tekst - Maria Wojtyszko
reżyseria - Robert Drobniuch
scenografia - Katarzyna Proniewska-Mazurek
muzyka - Sambor Dudziński
ruch sceniczny - Ewelina Ciszewska
reżyseria światła - Prot Jarnuszkiewicz

Obsada:
Lech - Błażej Twarowski
Czech - Tomasz Frąszczak (AT, gościnnie)
Rus, Światowid, Łoś - Michał Olszewski
Wanda - Anna Domalewska
Popiel, Ojciec - Andrzej Kuba Sielski
Orzeł - Kuba Klimaszewski (gościnnie)
Diwa, Jeż - Agata Sobota
Bieda - Beata Orłowska

Spektakl dla widzów od lat 7.