"Jasno/Ciemno" znów na festiwalu!

4 maj 2014

4 maj 2014 roku Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” wystąpi ze spektaklem „Jasno/Ciemno” na V Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy „Maskarada”, zorganizowanym przez Teatr „Maska” w Rzeszowie.

Na „Maskaradzie”, trwającej od 4 do 9 maj, będzie można zobaczyć spektakle dla dzieci i dorosłych, będące najciekawszymi realizacjami teatru formy z ostatnich sezonów. Wśród zaproszonych spektakli są przedstawienia, które święciły triumfy na ogólnopolskich i światowych festiwalach.

 

Szczególne miejsce w programie rzeszowskiej „Maskarady” zajmuje nurt propozycji dla „najnajmłodszego" widza - już od pierwszego roku życia, który reprezentować będą teatry: „Kubuś” z Kielc i Teatr Poddańczy z Białegostoku.

Na festiwalu zaprezentują się również teatry z Rzeszowa, Poznania, Warszawy, Gdańska, Łomży, Olsztyna, Wałbrzycha, Wrocławia, Bielska-Białej, Bułgarii, Białorusi i Ukrainy.

Festiwalowe przedstawienia oceniać będzie trzyosobowe jury w składzie Bożena Sawicka, Krzysztof Rau i Marta Guśniowska, które przyzna nagrody za najlepszą rolę kobiecą i męską, najlepszy spektakl dla dzieci i najlepszy spektakl dla dorosłych oraz dla najlepszego animatora.