"Kopciuszek" w Internetowym Teatrze TVP dla szkół

13 grudnia 2017, godz. 11.00

Teatr „Kubuś” już po raz trzeci weźmie udział w projekcie Telewizji Polskiej „Internetowy Teatr TVP dla szkół”.

13 grudnia 2017 roku o godz. 11.00 spektakl „Kopciuszek”, w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego, grany na scenie teatru „Kubuś” będzie transmitowany „na żywo” przez TVP3 Kielce.

Więcej o spektaklu na stronie: http://www.teatrkubus.pl/spektakle/kopciuszek

 

Tak jak przy każdym transmitowanym spektaklu, tak i tym razem, oprócz zgromadzonej w teatrze widowni spektakl zobaczą „na żywo” uczniowie w tych szkołach w całej Polsce, które zgłosiły chęć udziału w projekcie Telewizji Polskiej „Internetowy Teatr TVP dla szkół”, realizowanym od października 2012 roku.

Jego założeniem jest docieranie z wysoką kulturą do dzieci i młodzieży z miejscowości, które mają utrudniony z nią kontakt. Jest to możliwe poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii i Internetu. Podczas transmisji dzieci i młodzież mają okazję nie tylko uczestniczyć na żywo w spektaklu odgrywanym w tym samym czasie na deskach teatru, ale również czuć więź i integrację z „żywą” widownią teatralną, współuczestniczyć w spektaklu.

Repertuar jest specjalnie dobierany w taki sposób, aby pokazać różnorodność gatunku, a także bawić i uczyć.

Teatr "Kubuś" w poprzednich edycjach projektu „Internetowy Teatr TVP dla szkół” prezentował spektakle: "Robale" i "Super Piotruś Pan".

Zdjęcie ze spektaklu "Kopciuszek", fot. Bartek Warzecha