Moc atrakcji z okazji Dnia Dziecka w teatrze "Kubuś"!

1 - 2 czerwca

SPEKTAKLE, WARSZTATY, GRY I ZABAWY, NIESPODZIANKI, UPOMINKI, SŁODKI POCZĘSTUNEK

 

Z okazji Dnia Dziecka Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach przygotował dla dzieci i młodzieży moc atrakcji!

                                                           

 

1 CZERWCA (SOBOTA)

o godz. 11.30 zapraszamy na:

warsztaty aktorskie dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej z cyklu Kreatywna Lokomotywa - MYKI I TAJNIKI SZTUKI AKTORSKIEJ

Zajęcia dla tych, których pociąga aktorstwo! Dla tych, co marzą o szkole teatralnej albo szukają sposobu na publiczne występy i prezentacje. Jak grać, by nie udawać, jak mówić, by być słyszanym, jak pokonywać tremę - zdradzą aktorzy: Magdalena Daniel i Zdzisław Reczyński.

Obowiązują ZAPISY – więcej na: http://www.teatrkubus.pl/aktualnosci/para-buch-kola-w-ruch

 

1 czerwca świętujemy również 80 urodziny Koziołka Matołka!

o godz. 15.30 spotykamy się przed teatrem „Kubuś”, by w ramach akcji Budzimy Sienkiewkę wziąć udział w Grze ulicznej – Wędrówka Koziołka Matołka w poszukiwaniu tego, co jest bardzo blisko…

 

Na uczestników naszej gry i wszystkich, którzy przyjdą do teatru na spektakl o godz. 17.00 będzie czekał WSPANIAŁY TORT z okazji 80 urodzin Koziołka, który przygotuje i ufunduje „Społem” PSS w Kielcach.

Do biletów naszych najmłodszych widzów 1 czerwca zostanie dołączony kupon-niespodzianka, uprawniający do odbioru tego samego dnia w Restauracji i Cukierni ROYAL, mieszczącej się przy ul. Sienkiewicza 13, BEZPŁATNEGO deseru dla dziecka.

 

o godz. 17.00 zapraszamy na spektakl familijny „Przygody Koziołka Matołka”

Jest to pogodne, rozśpiewane, żywiołowe i pełne uroku przedstawienie, którego główny bohater – Koziołek przemierza świat, szukając swego miejsca na ziemi. Odwiedza egzotyczne kraje, poznaje ich mieszkańców i przeżywa wiele emocjonujących przygód – groźnych, śmiesznych i pouczających. Wychodzi cało z każdej opresji i w chwale przybywa do Pacanowa, odnajdując całkiem blisko to, co dla niego najlepsze. Spektakl zrealizowany został  w atrakcyjnej i bardzo lubianej przez dzieci konwencji zabawy teatralnej.

 

2 CZERWCA (NIEDZIELA)

o godz. 11.00 zapraszamy na spektakl „Super Piotruś Pan” od lat 5

To opowieść o prawdziwej miłości i przyjaźni, której głównym bohaterem jest tytułowy Super Piotruś Pan - chłopiec, który nie chce dorosnąć. Pewnego razu w jego beztroskie, pełne przygód życie na wyspie Nibylandii wkracza Wendy - dziewczyna. Jej przybycie owocuje w zdarzenia, po których nic już nie będzie takie, jak dotychczas. Przyjaźń, lojalność poddane zostaną najcięższej próbie. Obudzi się tęsknota i pojawią nowe, nieznane dotąd uczucia. Piotruś - chłopiec, co myśli tylko o sobie, nie wie czym są uczucia i lata za sprawą szczęśliwych myśli, które unoszą go w górę - pozna prawdziwą siłę Miłości.

W tym spektaklu siódemka aktorów gra 18 postaci w żywym planie, a akcja toczy się w zawrotnym tempie. „Super Piotruś Pan” to dynamiczne, barwne przedstawienie, pełne zaskakujących zwrotów akcji, efektów specjalnych, z galerią niesamowitych postaci.

Widzowie, którzy wybiorą się 2 czerwca na spektakl, otrzymają w prezencie od "Społem" PSS Kielce kupon rabatowy, uprawniający do 10 % rabatu w Restauracji i Cukierni ROYAL, mieszczącej się przy ulicy Sienkiewicza 13. Realizacja kuponu będzie możliwa tylko tego samego dnia.

 

Około godz. 12.20, tuż po spektaklu zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla dzieci z języka angielskiego, które poprowadzą wykładowcy i studenci Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej z nauczaniem języka angielskiego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Prezentacja bajki Ezopa „The Fox and the Dog”, zabawy ruchowe i drobne upominki zachęcą dzieci do pierwszego, bardzo przyjemnego spotkania z językiem angielskim.

 

O godz. 13.30 odbędą się warsztaty aktorskie dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej z cyklu Kreatywna Lokomotywa - MYKI I TAJNIKI SZTUKI AKTORSKIEJ

Zajęcia dla tych, których pociąga aktorstwo! Dla tych, co marzą o szkole teatralnej albo szukają sposobu na publiczne występy i prezentacje. Jak grać, by nie udawać, jak mówić, by być słyszanym, jak pokonywać tremę - zdradzą aktorzy: Magdalena Daniel i Zdzisław Reczyński.

Obowiązują ZAPISY – więcej na: http://www.teatrkubus.pl/aktualnosci/para-buch-kola-w-ruch