Nabór na warsztaty medialne dla młodzieży w ramach festiwalu Hurra! ART!

Już w sierpniu, w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, odbędzie się czwarta edycja Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!, czyli trwające przez trzy weekendy w miesiącu prezentacje spektakli, pokazy filmów, czytania sztuk i wiele innych atrakcji.

Nowym przedsięwzięciem towarzyszącym imprezie są też bezpłatne warsztaty medialne adresowane do nastolatków w wieku od 13 do 19 lat. Spotkania odbywać się będą w teatrze przy ul. Dużej, ale uczestnicy odwiedzą też lokalne redakcje.

 

Program warsztatów zakłada czterodniowe, kilkugodzinne zajęcia poprzedzające Festiwal (w dniach od 6 do 8 i 10 sierpnia) dotyczące różnych rodzajów mediów. Warsztaty prasowe poprowadzi Lidia Cichocka z „Echa Dnia”, telewizyjne - Agnieszka Rokita z Telewizji Świętokrzyskiej, a radiowe - Aleksandra Niemczyk z Radia eM Kielce. Będzie też moduł dotyczący nowych mediów i public relations realizowany przez filmowca Krzysztofa Kiziewicza oraz copywriterkę Annę Andrakę.

Co ważne, uczestnicy projektu nie tylko poznają tajniki pracy dziennikarskiej (w tym najważniejsze gatunki i zasady tworzenia materiałów), ale mogą też spróbować swoich sił w praktyce. Powołana grupa stworzy wspólnie festiwalową gazetę, a wybrane relacje i materiały związane z przeglądem Hurra! ART! (w trakcie jego trwania tj. 11-12.08, 18 -19.08, 25-26.08) trafią też na łamy mediów patronujących warsztatom.

Chętnych do udziału w zajęciach prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego (do pobrania poniżej) na adres: urszula.dudek@teatrkubus.pl w pierwszym terminie do 29 lipca 2018 r.

Dodatkowy nabór będzię trwał w terminie od 30 lipca do 3 sieprnia 2018 r.

Warunkiem rekrutacji jest też pisemna wypowiedź na temat „Interesują mnie media, ponieważ…” , nieprzekraczająca jednej strony maszynopisu.

Wybrani przez organizatorów autorzy 10 najciekawszych tekstów zostaną zakwalifikowani do udziału w warsztatach, o czym zostaną powiadomieni mailowo do dnia 4 sierpnia 2018.   

Serdecznie zapraszamy do odkrywania dziennikarskich pasji oraz współtworzenia zespołu redakcyjnego Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!

PROGRAM WARSZTATÓW

6 sierpnia (poniedziałek) – warsztaty prasowe (red. Lidia Cichocka)
w godz. 9.00 – 12.00 w teatrze „Kubuś”
w godz. 12.00 – 13.00 wizyta w redakcji „Echa Dnia”

7 sierpnia (wtorek) – warsztaty telewizyjne (red. Agnieszka Rokita)
w godz. 10.00 – 13.00 w teatrze „Kubuś”
w godz. 13.00 – 14.00 wizyta w redakcji Telewizji Świętokrzyskiej

8 sierpnia (środa) – warsztaty radiowe (red. Aleksandra Niemczyk)
w godz. 11.00 – 14.00 w teatrze „Kubuś”
w godz. 15.00 – 16.00 wizyta w redakcji Radia eM Kielce

10 sierpnia (piątek) – warsztaty z nowych mediów i PR (Anna Andraka, Krzysztof Kiziewicz)
w godz. 9.00 – 15.00 w teatrze „Kubuś”

Więcej informacji o warsztatach udziela:
Anna Andraka
andraka.ania@gmail.com
kom. 664-456-036

Dołączone pliki: