Nabór na warsztaty medialne i teatralne zakończony

Do 31 lipca młodzież w wieku od 12 lat miała możliwość zgłoszenia się na warsztaty medialne i teatralne organizowane przez Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w ramach piątej edycji Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!

14 uczestników warsztatów teatralnych oraz 17 uczestników warsztatów medialnych pod okiem profesjonalistów rozwinie swoje zainteresowania, przeżyje artystyczną przygodę, będzie uczestniczyć w wydarzeniach festiwalu.

 

Warsztaty medialne zaplanowaliśmy na cztery dni. 8 sierpnia (czwartek) młodzież spotka się z Aleksandrą Niemczyk – dziennikarką Radia eM Kielce, 9 sierpnia (piątek) z Lidią Cichocką – dziennikarką gazety „Echo Dnia”,  22 sierpnia (czwartek) z Agnieszką Rokitą – dziennikarką Telewizji Świętokrzyskiej oraz 23 sierpnia (piątek) z Anną Andraką – copywriterką oraz scenarzystką. W ramach warsztatów młodzież będzie realizować materiały prasowe, radiowe i video emitowane m.in. w kieleckich mediach, stworzy również wydanie festiwalowej gazetki „Na Hurra!”.

Warsztaty teatralne rozpoczną się 21 sierpnia i potrwają aż do 24 sierpnia. W trakcie prób z reżyserem i dyrektorem Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” - Robertem Drobniuchem młodzież zapozna się z tekstem „Malala. Dziewczyna z kulą w głowie” Elżbiety Chowaniec, zinterpretuje go scenicznie i w efekcie przedstawi go w formie otwartego pokazu 24 sierpnia. Na aktorskie czytanie sztuki w wykonaniu nastolatków zapraszamy o godz. 18.00, na Dużą Scenę Teatru Lalki i Aktora „Kubuś.

Gratulujemy wszystkim, którzy zakwalifikowali się na warsztaty. Oczywiście życzymy Wam, abyście w pełni oTworzyli się na wszystkie atrakcje festiwalu, rozwijając też twórczo na naszych zajęciach.

Do zobaczenia!