Niezwykły splot wydarzeń - lalkarskie warsztaty teatralne

Możemy pleść trzy po trzy, pleść co ślina na język przyniesie, a nawet pleść od rzeczy, ale czy możemy pleść historie? Przeplatać wątki, sceny z różnych bajek, historyjek, legend? Co nam z takiego plecenia przyjdzie? Może nikomu niepotrzebny absurd, a może mądrość ludowa ukryta w historiach przekazywanych z pokolenia na pokolenie? Jedno jest pewne, na pewno możemy spodziewać się dużo zabawy, skoro w tę całą historię wplątane są różnorakie lalki.

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 6 lat wraz z rodzicami na lalkarskie warsztaty teatralne, które odbędą się 15 września 2019 o godz. 11.00 na Małej Scenie TLiA "Kubuś". W trakcie warsztatów reżyser, animator teatralny Przemysław Żmiejko opowie o lalkach teatralnych, które znajdują się w zbiorach Teatru. Uczestnicy będą samodzielnie animować lalki, układać własne historie i na ich podstawie tworzyć własne improwizacje sceniczne. 

Na warsztaty można zapisać się mailowo: karolina.gregorczyk@teatrkubus.pl bądź też telefonicznie: 698-859-302. 
Uwaga! - ograniczona liczba miejsc. Wstęp bezpłatny.

Warsztaty są organizowane w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2019. Zapraszamy do zapoznania się z informatorem świętokrzyskim inicjatywy: https://edd.nid.pl/aktualnosci/informatory-edd-2019/ oraz uczestniczenia w zorganizowanych atrakcjach.

Fot. Ostygle-Fotografia