Noc żywych zabawek - PREMIERA

7 marca 2020, godz. 17.00

Już w najbliższą sobotę 7 marca w teatrze „Kubuś” odbędzie się premiera spektaklu „Noc żywych zabawek”. To propozycja adresowana dla dzieci od lat 7, ale gorąco polecamy ją także rodzicom i opiekunom, bo autorska sztuka Michała Walczaka jest przezabawną historią o zderzeniu pokoleń, tradycji i nowoczesności. Do tego rozgrywa się nie gdzie indziej, ale w naszym mieście, będzie więc sporo wątków lokalnych.

To właśnie w Kielcach mieszka i pracuje rodzina Bałamuckich, która słynie z produkcji zabawek najwyższej jakości - uwielbianych przez dorosłych i dzieci. Kochają je wszyscy, poza dziesięcioletnim Miłoszem. Najmłodszy z rodu Bałamuckich nie chce kontynuować rodzinnej tradycji - jego marzeniem jest tworzenie gier komputerowych - kiedy więc na gwiazdkę nie dostaje upragnionego laptopa, postanawia uciec z domu. Gdy zrozpaczeni rodzice szukają syna, ich firmowy sklep staje na krawędzi bankructwa, a coraz więcej dzieci zamiast zabawek kupuje multimedia. I to oferowane przez tajemniczego Animatusa, który przejmuje ostatecznie zakład Bałamuckich, zaś odnalezionego Miłosza zatrudnia jako testera gier nowej generacji.
Chłopiec zaniedbuje szkołę i rodziców, tymczasem do pobliskiego Muzeum Zabawek trafia coraz więcej misiów i lalek porzuconych przez dzieci zapadających na dziwną chorobę pixelozę.
Wszystko zatem zdaje się zmierzać w jak najgorszym kierunku, ale na ratunek Miłoszowi i innym dzieciom nieoczekiwanie wyrusza bojowy oddział z muzealnych gablot. Czy zabawkom uda się pokonać Animatusa i oderwać małe umysły od gier komputerowych? Czy znajdą lekarstwo na pixelozę? Czy dzieciom są jeszcze potrzebne prawdziwe zabawki?

Spektakl „Noc żywych zabawek” wyreżyserował uznany dramatopisarz i reżyser Michał Walczak, scenografię stworzyła Agnieszka Zdonek, muzykę – Andrzej Izdebski, a multimedia – Przemysław Żmiejko. Przedstawienie jest pełną zwrotów akcji opowieścią, która tryska humorem, ale też porusza istotne tematy. Warto poznać bliżej szaloną rodzinę Bałamuckich i świat dawnych, ale wciąż żywych zabawek.
Serdecznie zapraszamy!

 

„Noc żywych zabawek”
scenariusz i reżyseria – Michał Walczak
kostiumy i scenografia – Agnieszka Zdonek
muzyka – Andrzej Izdebski

obsada:
Miłosz - Anna Domalewska
Irena Bałamucka - Jolanta Kęćko
Hiphopotam - Ewa Lubacz
Arleta Figlarska - Małgorzata Sielska
Konrad Bałamucki - Michał Olszewski
Muchodron - Andrzej Kuba Sielski
Animatus - Błażej Twarowski

Spektakl dla widzów od lat 7.