"Noc żywych zabawek" w 26. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

W tym roku znów mamy szanse powalczyć o nagrody w Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.
Do I etapu tego prestiżowego Konkursu zakwalifikowała się sztuka "Noc żywych zabawek", której premiera odbędzie się 7 marca 2020 roku.

Autorem scenariusza i reżyserem spektaklu jest Michał Walczak - jeden z najciekawszych dramatopisarzy młodego pokolenia, nominowany w duecie z Maciejem Łubieńskim do Paszportów Polityki 2017. Kostiumy i scenografię zaprojektowała Agnieszka Zdonek, a muzykę skomponował Andrzej Izdebski.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jan Karow, Katarzyna Lemańska, Andrzej Lis, Kamila Łapicka, Michał Mizera, Jacek Sieradzki (przewodniczący), Sabina Zygmanowska.