O mamo! Mamut w Kielcach!

Mamut na ulicach Kielc, debata kulturalna z udziałem lalek i internetowe filmiki… Trwa akcja Teatru „Kubuś” z okazji Dnia Teatru Publicznego w Polsce.

Od dwóch dni, ku zdumieniu przechodniów, na ulicach Kielc pojawiał się ogromny Mamut- oficjalnie potwierdzamy, że jest to kilkumetrowa lalka z Teatru „Kubuś” powstała w ramach tegorocznej edycji konkursu Animatus autorstwa Łukasza Puczko.

Działania z jej udziałem przeprowadzane w przestrzeni miejskiej to nasza akcja realizowana w ramach obchodów Dnia Teatru Publicznego w Polsce, organizowanych przez Instytut Teatralny w Warszawie oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W związku z sytuacją pandemiczną i zamknięciem instytucji kulturalnych wykorzystaliśmy Mamuta Krzysia do przygotowania filmu zachęcającego do śledzenia naszej oferty online.  I stworzyliśmy sytuację rzekomej ucieczki lalki z Teatru, podyktowanej tęsknotą za spotkaniem z publicznością.

Uznaliśmy, że skoro nasza scena i widownia muszą być puste zagramy chociażby symbolicznie.  Wszystkich tych, którzy nie spotkali Mamuta osobiście zachęcamy do obejrzenia materiału video inspirowanego dziennikarskimi relacjami

scenariusz - Anna Adraka

reżyser - Robert Drobniuch/ Przemysław Żmiejko

ujęcia z kamery - Mateusz Śliwa

ujęcie z drona - firma MKdron

montaż - Przemysław Żmiejko

wystąpili: Marzena Marczewska, Agata Wojda, Jacek Kowalczyk

a także aktorzy Teatru Lalki i Aktora "Kubuś": Ewa Lubacz, Anna Domalewska, Agata Sobota, Jolanta Kęćko, Dorota Anyż, Andrzej Matysiak, Kuba Sielski, Błażej Twarowski, Andrzej Skorodzień, Michał Olszewski.

Wkrótce będze też dostępna debata kulturalna z udziałem wybranych postaci ze spektakli Teatru „Kubuś”, a także niespodzianka muzyczna w wykonaniu rapującego Hiphopotama.