Pierwsza premiera w nowym sezonie

2 września 2018

Po obfitującym w masę artystycznych atrakcji sierpniowym festiwalu Hurra! ART!, nie zwalniamy tempa i już 2 września zapraszamy na pierwszą premierę nowego sezonu, czyli spektakl „Mały Tygrys Pietrek”, dla widzów od lat 3.

To jedna z najpopularniejszych polskich sztuk dla dzieci autorstwa Hanny Januszewskiej, wystawiana na scenach w całym kraju. Dokładnie 30 lat temu tekst miał również premierę w „Kubusiu” i teraz, w zupełnie nowej inscenizacji, wraca na afisz ponownie.

Historia opowiedziana w prosty, ciepły i zabawny sposób porusza zawsze aktualny i ważny problem oswajania dziecięcych lęków, jest więc doskonałą propozycją i dla małych widzów, i dla ich rodziców.

Co zatem spotka małego Pietrka, który ma pietra, gdy mama wychodzi do fryzjera i musi zostać sam? Straszne rzeczy, bo życzliwi krewni - Bardzo Odważne Tygrysy - odbiorą maluchowi jego tygrysie paski symbolizujące odwagę. W końcu chcąc nosić futro w pręgi, bać się po prostu nie wypada, nawet gdy wszystko wokół wydaje się takie przerażające.
Tytułowy bohater opowieści spróbuje nabyć trochę odwagi w sklepie, od wojska, Indian i Kowbojów, ale prawdziwa próba strachu nadejdzie wraz z nocą i burzą, gdy nagle zachoruje mama. Czy tygrysek dzielnie stawi czoła groźnej wyprawie po doktora i znowu będzie wyglądał jak tygrys? Aby się o tym przekonać, trzeba zobaczyć spektakl.

Przedstawienie reżyseruje Michał Dąbrowski, za scenografię odpowiada Dariusz Panas, za ruch sceniczny Ewelina Ciszewska, muzykę skomponował Paweł Sowa.

Wystąpią: Dorota Anyż, Ewa Lubacz, Małgorzata Oracz, Małgorzata Sielska, Zdzisław Reczyński, Andrzej Skorodzień i Błażej Twarowski.

Zapraszamy!