"Pod adresem marzeń" na Festiwalu małych Prapremier

fot. Bartek Warzecha

Nowy sezon zaczynamy ambitnie. 17 września 2019 roku teatr "Kubuś" weźmie udział w czwartej edycji Festiwalu małych Prapremier w Wałbrzychu, prezentując spektakl „Pod adresem marzeń” Elżbiety Chowaniec i Marka Zákostelecký’ego.

Ta pełna ciepła i humoru opowieść, inspirowana prawdziwą i niezwykle ciekawą historią budynku, w której mieści się obecna siedziba teatru „Kubuś”, znalazła już uznanie w oczach jurorów 25. edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, zdobywając dwie nagrody: za scenografię i muzykę.

Festiwal małych Prapremier w Wałbrzychu to jedyny na teatralnej mapie Polski festiwal, prezentujący wyłącznie prapremierowe spektakle dla dzieci i młodzieży. Główną ideą Festiwalu jest otwarcie się na młodego widza nie tylko poprzez prezentację najciekawszych spektakli ostatnich sezonów, ale także poprzez uczestnictwo w zainscenizowanych czytaniach współczesnej dramaturgii oraz w warsztatach z pedagogami teatru i dramaturgiem.

Oprócz kieleckiego teatru lalkowego, na Festiwalu małych Prapremier wystąpią teatry z Olsztyna, Katowic, Zabrza, Wrocławia i Lublina.