Premiera "Pana Brzuchatka"

15 lutego 2020

Serdecznie zapraszamy na najnowszy spektakl Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach pt. „Pan Brzuchatek”. Jego premiera odbędzie się już w najbliższą sobotę, 15 lutego o godz. 17.00, na scenie Muzeum Zabawek i Zabawy.  

To propozycja adresowana do widzów najmłodszych, nawet dwulatków, ale perypetie głównego bohatera z pewnością będą też bliskie wielu starszym dzieciom, a przy tym ich rodzicom. O czym opowiada sztuka Marty Guśniowskiej, jednej z najbardziej uznanych, współczesnych dramatopisarek?

Jej akcja rozgrywa się w piętrowym, kolorowym domu, gdzie mieszka Pan Brzuchatek, Babcia, Kot, Szczur, Pająk, a do tego ogromny Słoń. Wydawałoby się, że w takim składzie jest tam wszystkiego zdecydowanie pod dostatkiem, ale nieoczekiwanie Brzuchatkowi zaczyna czegoś brakować. I to przy porannym, wesołym śniadaniu, na które wszyscy mają wielką ochotę. No, może prawie wszyscy, bo niektórym apetyt lubi spłatać figla. A wtedy chowa się, gubi, znika. Czy bohaterom uda się go odnaleźć?

Przekonajcie się, przychodząc na przedstawienie wyreżyserowane przez Przemysława Żmiejko, ze scenografią Dariusza Panasa i muzyką Łukasza Mazura.
Zabawa będzie pyszna.

 

„Pan Brzuchatek”
tekst - Marta Guśniowska
reżyseria - Przemysław Żmiejko
scenografia - Dariusz Panas
muzyka - Łukasz Mazur

obsada:

Beata Orłowska / Agata Sobota
Jolanta Kęćko / Małgorzata Oracz