prof. Marek Waszkiel otrzymał nagrodę GUSTAWA

W ten poniedziałek (14 czerwca) Marek Waszkiel odebrał od Artystów Scen Polskich nagrodę GUSTAWA. Nagroda ta przyznawana jest za szczególne zasługi dla środowiska teatralnego, wyróżniającej osoby, której dokonania wnoszą znaczący wkład w kultywowanie tradycji i tworzenie nowych wartości kultury narodowej lub przyczyniają się do promocji kultury polskiej w świecie.

Gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszych (tak samo imponujących) działań na polu naukowym:)

Marek Waszkiel – absolwent Wydziału Filologii Polskiej i Słowiańskiej Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku upowszechniania kultury, badacz polskiego teatru lalek, propagator, popularyzator teatru lalek w kraju i na arenie międzynarodowej, historyk teatru lalek łączący profesję z pasją, autor publikacji z dziedziny teatru lalek, wykładowca w warszawskiej Akademii Teatralnej na Wydziale Wiedzy o Teatrze oraz Sztuki Lalkarskiej, filii w Białymstoku. Całe swoje zawodowe życie poświęcił pracy na rzecz teatru lalek. Mając wpływ na jego rozwój i promocję, stał się autorytetem w tej dziedzinie zarówno w kraju, jak i w świecie, sławiąc tam polską kulturę, ze szczególnym uwzględnieniem sceny lalkowej.

Marek Waszkiel jest członkiem Jury (od pierwszej edycji) Międzynarodowego konkursu na koncepcję i realizację lalki, animowanego obiektu lub innej formy teatralnej ANIMATUS, organizowanego przez TLiA „Kubuś”.