Sklepy cynamonowe i Sztuka latania

18-21 stycznia 2018

SCENA DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach w najbliższych dniach zaprasza na dwa spektakle: "Sklepy cynamonowe" dla widzów od lat 16 i "Sztukę latania" dla widzów od lat 10.

Po dłuższej przerwie wracamy do spektaklu "Sklepy cynamonowe" na podstawie prozy Brunona Schulza, w reżyserii Roberta Drobniucha, który prezentowany był na wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach, zdobywając uznanie krytyków i publiczności.

Spektakl jest próbą zmierzenia się z prozą jedyną w swoim rodzaju - poetycką, często abstrakcyjną, nieraz uznawaną za niesceniczną. Próbą uchwycenia tego, co nieuchwytne, stąd też wyjątkowa forma inscenizacyjna oparta na grze w planie aktorskim i bardzo ciekawej, eksperymentalnej formie teatru cieni.

Więcej na stronie: http://www.teatrkubus.pl/spektakle-dla-mlodziezy-i-doroslych/sklepy-cyna...

Na "Sklepy cynamonowe" zapraszamy w dniach:

  • 18 stycznia (czwartek) o godz. 12.30
  • 19 stycznia (piątek) o godz. 10.00 i 18.00
  • 20 stycznia (sobota) o godz. 18.00

„Sztuka latania”, spektakl zrealizowany w ramach II edycji Konkursu im. Jana Dormana, w reżyserii Judyty Berłowskiej, opowiada o odkrywaniu siebie, akceptacji, prawdziwej przyjaźni, pokonywaniu przeciwności losu i walce o spełnienie swoich marzeń.

Więcej na stronie: http://www.teatrkubus.pl/spektakle-dla-mlodziezy-i-doroslych/sztuka-latania

Na "Sztukę latania" zapraszamy 21 stycznia (niedziela) o godz. 18.00.