Światowy Dzień Wody 2018

21 i 22 marca 2018

PRZYRODA DLA WODY!

Pod takim hasłem odbędą się tegoroczne obchody Światowego Dnia Wody.

Powodem ustanowienia w 1992 roku przez ONZ tego święta było zwrócenie uwagi na problem braku dostępu do czystej wody pitnej przez miliony ludzi. 

Woda zajmuje 72% powierzchni naszej planety. Niestety, potrzebna do życia woda słodka to zaledwie około 3% wszystkich zasobów wód na Ziemi i dlatego musimy bardzo o nią dbać.

Światowy Dzień Wody obchodzony jest 22 marca, ale Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" razem z Wodociągami Kieleckimi, już od kilku lat, przez dwa dni poprzez zabawę edukują dzieci, ucząc je szacunku do wody.

21 i 22 marca 2018 roku zapraszamy naszych najmłodszych widzów na pokazy eksperymentów w wykonaniu Szalonego Chemika, które poprowadzi Pani Małgorzata Młynik z Wodociągów Kieleckich, a odbędą się one po spektaklach "A niech to Gęś kopnie", które rozpoczną się o godz. 11.00.

W środę 21 marca obchody Światowego Dnia Wody w teatrze „Kubuś” uświetni obecność Wiceprezydenta Kielc – Pana Czesława Gruszewskiego oraz Prezesa Wodociągów Kieleckich – Pana Henryka Milcarza, którzy wezmą udział w pokazie Szalonego Chemika.

Wszystkich, którzy przyjdą do teatru 21 i 22 marca zaprosimy do degustacji pysznej wody z saturatora Wodociągów Kieleckich. Na zdrowie!