Święto Kielc z teatrem Kubuś

21 - 22 czerwca 2024

W ramach tegorocznego Święta Kielc teatr "Kubuś" zaprasza:

  • W Białą Noc 21 czerwca o godz. 20.00 na ostatanie w siedzibie teatru przy ul. Dużej 9 przedstawienie Pod adresem marzeń (po wakacjach spotkamy się już w nowej siedzibie przy ul. Zamkowej 1) - bezpłatne wejściówki będą wydawane w kasie na godzinę przed spektaklem, maksymalnie 3 miejsca na 1 osobę.

Pod adresem marzeń to pełna ciepła i humoru opowieść, inspirowana prawdziwą oraz niezwykle ciekawą historią kieleckiej kamienicy, w której mieści się obecna (jeszcze) siedziba teatru „Kubuś”. Ile tajemnic skrywa budynek przy ul. Dużej 9? Ile spełnionych marzeń? Dawno temu działał tu Hotel Europejski, później przedwojenne kino, magazyny karpi, aż wreszcie… teatr. Bywali tu podróżnicy, komicy, wytrawni smakosze, Janusz Kurtyna, co zasłaniał swoje nazwisko, dziewczynka, która chciała pływać z rybami czy światowej sławy śpiewaczka operowa. Warto ich poznać!

 

  • W sobotę 22 czerwca o godz. 15.00 na przedstawienie Pan Brzuchatek, które zostanie zaprezentowane na Placu Artystów - scena Wodociągów Kieleckich.

Pan Brzuchatek - sztuka uznanej dramatopisarki Marty Guśniowskiej, adresowana do najmniejszych widzów, nawet dwulatków, to pełna ciepła i humoru opowieść o zgubionym apetycie, bliska codziennym, domowym perypetiom zarówno dzieci, jak i rodziców.

 

Dołączone pliki: