teatr "Kubuś" na Małych Warszawskich Spotkaniach Teatralnych

Miło nam poinformować, że 6 kwietnia 2014 roku teatr „Kubuś” wystąpi na 34 Małych Warszawskich Spotkaniach Teatralnych ze spektaklem „Jasno/Ciemno”, skierowanym do najmłodszych widzów, w reżyserii Honoraty Mierzejewskiej-Mikoszy.

Warszawskie Spotkania Teatralne to festiwal o bogatej i długoletniej tradycji, prezentujący najciekawsze spektakle powstałe na polskich scenach w minionym roku.

 

Obok głośnych przedstawień dla dorosłych, podobnie jak w ostatnich latach, w programie festiwalu znalazły się także spektakle dla dzieci. Oprócz teatru „Kubuś” swoje realizacje zaprezentują również: szczecińska „Pleciuga”, teatr „Miniatura” z Gdańska, teatr „Maska” z Rzeszowa, Wrocławski Teatr Lalek i Teatr Baj Pomorski z Torunia.

Kuratorem „dorosłej” edycji jest Zdzisław Pietrasik - publicysta, krytyk, dziennikarz, wieloletni szef Kultury w „Polityce”. Selekcją przedstawień dla dzieci zajął się Marek Waszkiel - lalkarz, pedagog i znawca teatru dla najmłodszych, dyrektor Teatru Animacji w Poznaniu.

Podczas tegorocznej edycji Warszawskich Spotkań Teatralnych odbędą się również liczne imprezy towarzyszące, m.in. wystawa plakatów, warsztaty, koncerty, kiermasz książek.

 

Program 34 Warszawskich Spotkań Teatralnych:: http://www.warszawskie.org/images/wst_web.pdf

Więcej o Festiwalu: http://warszawskie.org/