Trwają próby do "Dwóch wysp"

zdjęcie z próby

Trwają próby do kolejnej premiery w teatrze "Kubuś", która odbędzie się 3 marca 2018 roku.

Będzie to spektal "Dwie wyspy", na podstawie książki "Dwoje ludzi", napisanej i zilustrowanej przez Iwonę Chmielewską.

Scenariusz i reżyseria - Daria Wktoria Kopiec, tekst - Anna Andraka, scenografia - PAPPER HEROS: Karolina Pawłowska, Magdalena Major, kostiumy - PAPPER HEROS: Bożena Ślaga, muzyka - Paweł Osicki, choreografia - Jacek Owczarek, multimedia - Magdalena Parszewska, reżyseria świateł - Piotr Chodura.

Wystapią: Jolanta Kęćko, Ewa Lubacz, Małgorzata Sielska, Michał Olszewski, Andrzej Kuba Sielski, Błażej Twarowski.

Spektakl „Dwie wyspy” to pełna ciepła i humoru opowieść o różnych odcieniach uczuć, która powstała z inspiracji niezwykle popularną książką „Dwoje ludzi”. Jej autorka, Iwona Chmielewska, jest jedną z najlepszych ilustratorek w Polsce, znaną i docenianą także na świecie. Za swoją twórczość uzyskała m.in. dwukrotnie prestiżową nagrodę Bologna Ragazzi Aword czy nominację do Nagrody im. Hansa Christiana Andersena 2018, nazywanej często „Małym Noblem”.

„Gdy dwoje ludzi żyje razem, to jest im łatwiej, bo są razem i jest im trudniej, bo są razem”. Bywa, że są jak „dwie osobne wyspy na wielkim oceanie”, ale też „jak maszt i żagiel statku - jedno bez drugiego traci sens”, a wspólnie „mogą odbywać najdalsze podróże”. Takie, podczas których nie zabraknie chwil dobrych i jasnych, lecz czasem przydarzy się sztorm. Jak wyjść z niego cało? Jak w jedną całość łączyć i parować Kogoś z Kimś, aby byli ze sobą długo i szczęśliwie?

Przed tym niełatwym zadaniem staje w spektaklu „Dwie wyspy” trochę rozmarzony, a trochę gapowaty Lepik, który co prawda będzie się przy nim dwoił i troił (dosłownie!), tylko niestety z różnym skutkiem. Czy szalony Chlust zalewający świat miłością zdoła mu pomóc? Czy wspólnie pokonają zapowietrzoną Złość? I wreszcie - czy magiczne dwie połówki jabłka są raczej soczyste i pyszne czy jednak…. kwaśne i cierpkie?

Inscenizacja zrealizowana w teatrze „Kubuś”, w reżyserii i wg własnego scenariusza Darii Kopiec, nawiązuje do niesamowitych prac Iwony Chmielewskiej, kreując czarodziejski świat miłości bogactwem plastycznych i teatralnych form. Urzekających nie tylko dla najmłodszych…