Trwają próby do Planety Einsteina

premiera online - 30 stycznia 2021 roku o godz. 17.00

W oczekiwaniu na otwarcie teatrów dla publiczności, przygotowujemy się do pierwszej w nowym roku premiery, która odbędzie się ONLINE 30 stycznia o godz. 17.00.
Link do bezpłatnego obejrzenia spektaklu pojawi się wkrótce na stronie www.teatrkubus.pl oraz na profilu facebookowym teatru.

Będzie to sztuka dla widzów od lat 7 pt. Planeta Einsteina Elżbiety Chowaniec, w reżyserii Roberta Drobniucha (byłego dyrektora teatru „Kubuś”, a obecnie dyrektora Teatru Guliwer w Warszawie).
Scenografię zaprojektowała Katarzyna Proniewska-Mazurek, muzykę skomponował Jerzy Bielski, projekcje przygotował Przemysław Żmiejko, a za reżyserię światła odpowiada Prot Jarnuszkiewicz. W przedstawieniu wystąpią: Anna Domalewska, Jolanta Kęćko, Rafał Iwański, Michał Olszewski, Zdzisław Reczyński i Błażej Twarowski.

Sztuka opowiada o ośmioletnim Jaśku, który wraz z rodzicami przeprowadza się na inną planetę. Czy chłopcu uda się polubić nową – kosmiczną rzeczywistość? Czy będzie tam szczęśliwy?
Spektakl urzeka bogactwem teatralnych form - abstrakcyjnymi lalkami, grą świateł, obrazów i dźwięków.

Przedstawienie powstało w koprodukcji z Teatrem Animacji w Poznaniu, gdzie miało już swoją premierę w październiku 2020 roku.
Mamy nadzieję, że wkrótce po kieleckiej premierze w Internecie, będziemy mogli zaprosić widzów na „Planetę Einsteina” do teatru.