Trwają próby do spektaklu "Nad rzeką, której nie było"

zdjęcie z próby, fot. Martyna Majewska

Przed nami szósta i zarazem już ostatnia w tym sezonie premiera, która odbędzie się 26 maja 2018 roku o godz. 17.00.

Sztukę "Nad rzeką, której nie było" przygotowują bardzo utalentowani, cenieni twórcy.
Tekst napisała Agnieszka Wolny-Hamkało, spektakl reżyseruje Martyna Majewska, scenografię i kostiumy zaprojektowała Anna Haudek, muzykę skomponował Dawid Majewski, a projekcje przygotował Piotr Bartos.

 

Spektakl przedstawia poruszającą historię czwórki dzieci, które spotykają się nad rzeką przy fabryce manekinów. Bawiąc się, wymyślają niesamowite historie, które czasem wydają się ważniejsze niż prawdziwe życie. Wysypisko śmieci staje się scenografią zabawy w koniec świata. A tuż przed końcem wszystko przeżywa się intensywniej: pierwszą miłość i pierwszy żal, kłótnię z rodzicami, walkę o własną wolność i autonomię. Ta poetycka, pełna humoru opowieść pokazuje, że nasza wolność zaczyna się w głowie – od pracy wyobraźni.

Zapraszamy Państwa na spektakl, w którym dzieci traktuje się po partnersku, powołując dla nich nie tylko świeży, pełen zabaw językowych, emocjonujący tekst, ale też nowatorską scenografię. Taką, o której myśli się jeszcze długo po wyjściu z teatru. Sztuka „Nad rzeką, której nie było” to jeden z tych spektakli, które dzieci zabiorą ze sobą w dorosłość. Oryginalna reżyseria, piosenki, manekiny, które zeszły z wystaw sklepowych i są tu, teraz, na wyciągnięcie ręki. Wszystko to sprawia, że „Nad rzeką, której nie było” staje się inscenizacją jednocześnie zabawną i wzruszającą.

Obsada:

Kasia - Anna Domalewska
Mama Marcela - Ewa Lubacz
Kacper - Michał Olszewski
Tata Marianki - Zdzisław Reczyński
Mama Kacpra - Agata Sobota
Marcel - Błażej Twarowski
Marianka - Anna Zachciał

Spektakl przeznaczony jest dla widzów od lat 7.

Zapraszamy!