Trwają próby do spektaklu "Trala Tralalińscy"

Już w piątek, 8 listopada 2019 roku o godz. 17.00 w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach odbędzie się premiera wyjątkowego, muzycznego spektaklu „Trala Tralalińscy” na podstawie wierszy dla dzieci Juliana Tuwima.

Co usłyszmy? Całą masę dźwięków, głosów i oryginalnych instrumentów, bo w grającej kamienicy tytułowej rodzinki ze Śpiewowic nieustannie się „tralaluje”, „wyśpiewuje”, bawi brzmieniami i słowami.
Spektakl porwie widzów w pełną humoru podróż po bzikach wszelkiej maści (z poetyckim włącznie!), a jak zapowiadają jego twórcy, na teatralną wyprawę przygotowano „tralalujący” dom-kosmodrom, napędzany siłą dziecięcej wyobraźni. Powstanie z niego i „Lokomotywa”, i studio „Ptasiego Radia”, i wielki bałagan u Pana Hilarego. Nie zabraknie też szkolnych zmagań Zosi Samosi czy luk w pamięci słynnego Trąbalskiego, czyli krótko mówiąc - niezapomnianej zabawy.

Spektakl wyreżyserował dyrektor „Kubusia” - Robert Drobniuch, a muzykę i koncepcję instrumentów stworzył Jerzy Bielski. Za scenografię odpowiada Katarzyna Proniewska- Mazurek, reżyserię światła – Prot Jarnuszkiewicz, opracowanie tekstów - Anna Andraka. Ruch sceniczny przygotował zespół aktorski pod kierownictwem Błażeja Twarowskiego.

Choć przedstawienie „Trala Tralalińscy” adresowane jest do widzów najmłodszych, urok popularnych utworów Juliana Tuwima od lat ujmuje wszystkich - maluchy, rodziców i dziadków. Serdecznie zapraszamy na znane wiersze w porywającej, muzycznej odsłonie, jakiej na pewno nie znacie.

Obsada: Anna Domalewska, Ewa Lubacz, Małgorzata Sielska, Andrzej Kuba Sielski, Błażej Twarowski

Spektakl dla widzów od lat 4.