Tryptyk trafi na aukcję na rzecz Ukrainy

Tryptyk wykonany techniką action painting przez dzieci i dorosłych - uczestników Festynu z okazji Dnia Dziecka, który odbył się na naszym teatralnym podwórku w czerwcu, trafi na aukcję charytatywną na rzecz Ukrainy. Na tym oryginalnym, zbiorowym dziele uczestnicy Festynu zostawili swoje kolorowe „ślady”, a aktorzy i Dyrektor teatru swoje autografy.

Podczas aukcji, która odbędzie się 24 sierpnia 2022 roku w Domu Środowisk Twórczych, w ramach obchodów Dnia Niepodległości Ukrainy, do zlicytowania będą również inne dary, przekazane m.in. od władz Miasta Kielce, samorządu województwa świętokrzyskiego, gości z Winnicy oraz mieszkańców regionu. Wspólne świętowanie Dnia Niepodległości Ukrainy, wypełnione licznymi atrakcjami, rozpocznie się o godzinie 16.00.

Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Integracja Europa – Wschód, Miasto Kielce, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Fundacja „Podilska Gromada" z Winnicy, Fundacja „Pasiak Świętokrzyski" oraz Dom Środowisk Twórczych w Kielcach.

Natomiast już w najbliższy piątek, tj. 19 sierpnia 2022 roku o godz. 12.00 przedstawiciele naszego teatru, z Dyrektorem na czele, wyruszą spod siedziby „Kubusia” (Duża 9) do Urzędu Miasta (Rynek 1), by przekazać tryptyk na aukcję Prezydentowi Kielc.

Zachęcamy do licytowania!

Zdjęcia z Festynu - fot. Anna Kaleta