Warsztaty kompetencji rodzicielskich

8 grudnia 2019

Tym razem w kameralnym gronie odbyły się ostatnie warsztaty w ramach tegorocznej edycji programu. Tematyka spotkania obejmowała dwa zagadnienia: I. Świadoma komunikacja z dzieckiem (komplementy w komunikacji, konstruktywne sposoby zwracania uwagi; II. Różnorodność emocji w relacji z dzieckiem (podział emocji na przyjemne i nieprzyjemne, sposoby wyrażania emocji).

Finałem warsztatów była propozycja wykonania przez uczestników kartek świątecznych, które będą mogli wysłać swoim dzieciom. Powstało tyle pięknych prac, że część z nich osadzeni przekazali na rzecz akcji „WYLOSUJ ANIOŁA”. Jej celem jest pisanie kartek dla dzieci leczonych na oddziałach onkologicznych i ma na celu wywołanie uśmiechu na twarzach małych pacjentów. Akcja WYLOSUJ ANIOŁA powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji.

Co trzeba zrobić?

  1. Trzeba mieć kartkę (można ją zrobić własnoręcznie, lub kupić).
  2. Zastanowić się, do kogo ma być adresowana (do dziewczynki, lub chłopca).
  3. Napisać kilka słów wsparcia i życzenia zdrowia dla dziecka, które leczy się na chorobę nowotworową. Co warto napisać? Że wszystko będzie dobrze, że spełnią się marzenia, że będzie zdrowy/zdrowa. Kartka powinna być pozytywna, radosna, powinna dawać nadzieję. Można napisać kilka słów o sobie, co lubicie, co warto zobaczyć i swój kontakt (może dziecko będzie chciało skontaktować się później).
  4. Wysłać kartkę na adres: Fundacja ”Gdy Liczy się Czas” ul. Nowy Świat 30a/6, 20-418 Lublin.

Akcja jest bezterminowa, jak niestety bezterminowe są zachorowania na raka wśród dzieci. Więcej znajdziecie na stronie: https://www.facebook.com/wylosuj.aniola/

 

Zadanie TEATR, MAMA, TATA i JA dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.