XXI Tydzień Kultury Języka

4 - 9 marca 2013

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach włączając się w obchody Tygodnia Kultury Języka, proponuje swoim Widzom spotkania z językiem polskim obejmujące czytanie, słuchanie i mówienie.

W tym roku motywem przewodnim Tygodnia jest hasło Język ojczysty – dodaj do ulubionych.

Słowo ma wielką moc i siłę oddziaływania. Szczególnie na teatralnej scenie, gdzie jest bardzo ważnym, choć nie jedynym, środkiem wyrazu.

 

Zapraszamy na:

Przeczytać teatr

Czytanie przez aktorów teatru „Kubuś” współczesnej sztuki teatralnej dla młodzieży „Stopklatka” Maliny Prześlugi, wielokrotnie nagradzanej autorki sztuk dla dzieci.

Stopklatką dla głównego bohatera, młodego, sparaliżowanego Chłopaka, jest moment wypadku, który na zawsze przewartościowuje i zmienia jego życie. Sztuka ukazuje codzienne zmaganie się Chłopaka z chorobą, brakiem zrozumienia i tęsknotą za życiem sprzed wypadku. Teraz jego światem staje się nieograniczona wyobraźnia, dzięki której może przeżyć rzeczy niemożliwe w rzeczywistości.

Tekst otrzymał wyróżnienie w XXII Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

4 marca (poniedziałek) o godz. 10.00 i 12.00

 

„Super Piotruś Pan”

Najnowszy spektakl teatru „Kubuś” o chłopcu, który nie chciał dorosnąć. O tym, jak pewnego razu w jego beztroskie, pełne przygód życie na wyspie Nibylandii wkroczyła Wendy. I nowe uczucie, którego dotąd nie znał...

5 - 8 marca (wtorek - piątek) o godz. 9.00 i 11.00

a po spektaklu: Gimnastyka polskiego języka - warsztaty z dykcji prowadzone przez aktorów teatru „Kubuś”

 

Bookcrossing – uwalnianie książek dla dzieci i młodzieży

5 – 8 marca w godz. 8.00 – 13.00

9 marca w godz. 14.00 – 18.00

Bookcrossing to nieodpłatne przekazywanie książek nieznajomym osobom poprzez zostawianie ich w specjalnie oznaczonych miejscach. W ten sposób książki ciągle krążą i są czytane, a nie leżą zapomniane na półkach.

Jeśli masz w domu książki, których już nie będziesz czytać, uwolnij je i przynieś do teatru „Kubuś”, by mogli je przeczytać inni!

 

 

Szczegółowy program XXI Tygodnia Kultury Języka na stronie:

http://www.scdn.pl/index.php?view=details&id=383:xix-tydzie-kultury-jzyka