Zajrzyjmy do teatru!

 

Tym razem Mysz, Wilk i reszta przyjaciół zapraszają Was na spacer teatralny, z którego dowiecie się m.in. do czego służą kulisy sceny, sztankiety, a nawet i zapadnia. Ponadto Wilk zgodził się wydeklamować jeden ze swoich ukochanych wierszy. 

Jest to kolejny filmik, w którym kubusiowe skrzaty teatralne Mysz i Wilk odkrywają, bawią i uczą. Wszystkie odcinki można znaleźć na stronie teatru: https://www.teatrkubus.pl/mysz-wilk-i

W filmiku „Zajrzyjmy do teatru!” wzięły udział m. in. lalki autorstwa Pavla Hubički (Mamcia Lidia z przedstawienia „Wszystkie myszy lubią ser” w reż. Anny Nowickiej) oraz Dariusza Panasa (Wilk ze spektaklu „O Wilku i Czerwonym Kapturku” w reż. Przemysława Żmiejki). Lalki animowały aktorki: Agata Sobota i Jolanta Kęćko, natomiast nad reżyserią filmową czuwał Przemysław Żmiejko.

Filmik pt. „Zajrzyjmy do teatru!” powstał w ramach akcji Dotknij Teatru, organizowanej przez Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych. Akcja ta jest corocznie częścią obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru. W tym roku, ze względu na rozwijającą się pandemię, a co za tym idzie niepewną sytuację teatrów wywołaną licznymi restrykcjami, akcja trwa wyjątkowo od 27 marca do 31 maja 2021 roku. Następny filmik z przygodami Wilka i Myszy ukaże się w ramach akcji już 25 maja.