Zapraszamy do Pińczowa

9-31 stycznia 2017

Zapraszamy do Galerii u Prażucha, która mieści się w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Od 9 stycznia można tam oglądać wystawę fotografii artystycznej wykonanej w ramach projektu TEATR, MAMA, TATA i JA.

Autorami zdjęć są członkowie Związku Polskich Artystów Fotografików – Okręg Świętokrzyski: Stanisława Zacharko – Łagowska, Joanna Klich, Krzysztof Zając, Sławomir Oszywa, Piotr Bieniek oraz Artur Dziwirek, którzy przez 9 miesięcy dokumentowali przebieg projektu.

Wszyscy, w stworzonej wspólnie prezentacji, postanowili wykorzystać plastyczną atrakcyjność teatru cieni i jego możliwości uwidaczniania i podkreślania wyrazistości gestów. W spontanicznych, improwizowanych mini spektaklach i scenach, odgrywanych kolejno przez uczestników projektu – a właściwie przez ich cienie, rzucane na papierową przesłonę – odczytywali zapisy emocji, których powstawania byli świadkami, uczestnicząc w szeregu kolejnych spotkań.

Scalony w jedno język teatru i język fotografii artystycznej okazał się być trafnie dobranym medium. Pomimo podobnych, uchwyconych sytuacji – fotografie są różne. Różnią się indywidualnością spojrzenia, sposobów budowania napięcia i dramatyzmu, tworzą inne narracje i gradacje nastrojów; również wynikających z emocji autorów zdjęć.

Wystawą można oglądać do końca stycznia w holu głównym PSCK.

Serdecznie zapraszamy!