ANIMATUS - drugi etap konkursu

22 sierpnia 2019 r. zakończył się pierwszy etap kwalifikacyjny II Międzynarodowego konkursu na realizację lalki, obiektu animowanego lub formy teatralnej „Animatus”, w ramach którego wpłynęło 25 prac. Artyści z całej Polski i z zagranicy walczyli o możliwość skorzystania z rezydentury artystycznej w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach oraz o nagrodę pieniężną w wysokości 1100 euro. Tak duża frekwencja świadczy o tym, że idea projektu, jako poszukiwania oryginalnych form w zakresie sztuki lalkarskiej, wykorzystującej coraz to nowsze technologie jest jak najbardziej potrzebna.

Do następnego etapu konkursu jury w składzie: Katarzyna Proniewska- Mazurek, Marek Waszkiel oraz Piotr Tetlak wybrało 13 prac. Poniżej zamieszczamy listę wybranych kandydatów:

 1. Rafał Domagała 
 2. Marta Kodeniec 
 3. Marcin Kosakowski
 4. Pamela Leończyk 
 5. Anna Łapińska
 6. Agnieszka Nowakowska, Barbara Mołas
 7. Agata Pinkosz
 8. Christine Maria Przybyła
 9. Łukasz Puczko
 10. Emilien Truche
 11. Leonardo Jimenez Qunitero
 12. Aleksandra Zaleska 
 13. Przemysław Żmiejko

Wybrani kandydaci spotkają się z jury 6 września, aby porozmawiać o swoich pomysłach. Spośród 13 szczęśliwców jury wybierze 3 Laureatów, którzy będą mieli okazję zrealizować swoje prace i pokazać je w trakcie finału projektu w dniach 15-17 listopada 2019 w formie etiudy teatralnej.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy się do nas zgłosili, a także gratulujemy osobom zakwalifikowanym do następnego etapu konkursu. Życzymy powodzenia 6 września, do zobaczenia w Kielcach!

Konkurs „Animatus” jest realizowany przez Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Projekt dofinansowano także ze środków Urzędu Miasta Kielce.