Rusza nabór do Forum Form

III Międzynarodowy konkursu na koncepcję i realizację lalki, animowanego obiektu lub formy teatralnej Animatus

Zbliża się Finał III Międzynarodowego konkursu na koncepcję i realizację lalki, animowanego obiektu lub formy teatralnej Animatus, w ramach którego odbędą się prezentacje prac laureatów, wykłady, dyskusja, a także Forum Form, czyli spotkanie służące wymianie doświadczeń i idei w obszarze eksperymentalnych form teatru lalek.

Forum Form to inicjatywa powstała w ramach Międzynarodowego Konkursu Animatus organizowanego przez Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach.

Udział w Forum Form polega na prezentacji własnych nowatorskich lalek i obiektów teatralnych  podczas spotkania osób zainteresowanych teatrem formy ( m.in. reżyserów, scenografów, aktorów, pasjonatów).
Ma ono służyć inspiracji i dyskusji, które mogą w przyszłości zaowocować współpracą czy realizacją projektów. 

W pracowniach indywidulanych artystów powstają nieoczywiste formy, których nie zobaczymy na scenach - to formy „jutra”, fragmenty form, dzieła nieskończone. Warto je odkrywać, analizować, szukać sposobów na ożywienie czy przetworzenie.

Do prezentacji  własnych prac zapraszamy wszystkich zainteresowanych lalkarstwem, teatrem i sztukami plastycznymi, w tym zwłaszcza studentów i absolwentów uczelni artystycznych.

Do Forum Form można się zgłosić indywidualnie lub przez uczelnię artystyczną wskazującą kandydata do udziału w spotkaniu. Tegoroczne Forum Form odbędzie się 12 grudnia, spotkanie będzie miało charakter online. Na zgłoszenia czekamy do 30 listopada. W zgłoszeniu należy wysłać zdjęcie i  opis proponowanej do prezentacji lalki/formy/obiektu. Lista miejsc jest ograniczona.

Zapraszamy! 

Więcej informacji o konkursie Animatus na stronie:

www.animatuscontest.pl

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: info@animatuscontest.pl
lub telefonicznie: +48 698 859 302 koordynator projektu Karolina Gregorczyk

 

Konkurs “Animatus” realizowany jest przez Teatr Lalek i Aktora “Kubuś” ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.