Opowieść o Piotrusiu i Wilku

wiek 4+

pantomima na podstawie bajki symfonicznej "Piotruś i Wilk" Sergiusza Prokofiewa
inscenizacja i reżyseria - Bartłomiej Ostapczuk
współpraca dramaturgiczna - Lionel Ménard (Francja)
scenografia - Sławomir Szondelmajer
kostiumy - Bartłomiej Ostapczuk
opracowanie muzyczne - Bartłomiej Ostapczuk
reżyseria świateł - Andrzej Król
charakteryzacja - Aleksandra Plewako-Szczerbińska

Obsada:

Jolanta Kęćko
Ewa Lubacz
Małgorzata Sielska
Michał Olszewski
Andrzej Kuba Sielski
Błażej Twarowski

 

 

Autor trailera: Krzysztof Kiziewicz

 

Mały i nieśmiały Piotruś mieszkał z dziadkiem pod lasem. Spędzając beztrosko czas razem z przyjaciółmi: Kaczką, Ptaszkiem i Kotem, chłopiec nie przypuszczał nawet, że wkrótce stanie się uczestnikiem dramatycznych wydarzeń. Pewnego razu w pobliżu gospodarstwa pojawił się Wilk, który złapał Kaczkę. Dzielny Piotruś z pomocą Ptaszka, zwabił Wilka do pułapki, a potem razem z myśliwymi zaprowadził go do ZOO.

Ta pierwotna fabuła słynnej bajki symfonicznej „Piotruś i Wilk” Sergiusza Prokofiewa, w inscenizacji Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” została wzbogacona o nowe wątki, a jej przesłanie nabrało więcej znaczeń i odniesień do współczesności.  

„Opowieść o Piotrusiu i Wilku” jest spektaklem o marzeniach, wyobraźni i wspomnieniach, które wydają się ulotne i kruche. Ale to dzięki nim zdobywamy to, co zdaje się nieosiągalne, albo radzimy sobie z tym, co nieuniknione. Każdy z nas, tak jak Piotruś, może odnaleźć w sobie na tyle odwagi i siły, by pokonać Wilka. Jeśli tylko w to uwierzy.

To również opowieść o nas samych. Postacie symbolizujące głównych bohaterów wydają się nam znajome. Jeśli się uważnie rozejrzymy, to Kaczkę, Wilka czy Kota, z ich wadami i zaletami, bez trudu odnajdziemy w osobach z najbliższego otoczenia.

Przedstawimy Wam tę historię, nie używając ani jednego słowa. Sugestywnym ruchem aktorów (gestem, mimiką) oraz muzyką, które oddadzą nastrój i emocje towarzyszące dziejącym się na scenie wydarzeniom.

Zapraszamy Was do malowniczego świata pantomimy i dźwięków! Poznajcie ich piękno!

Czas trwania - 55 min. (bez przerwy)
Premiera - 14 stycznia 2017

RECENZJE:

 

Galeria zdjęć: