Psoty Wróbelka

wiek 3+

na podstawie utworu „Psoty i kłopoty wróbelka Elemelka”
tekst – Hanna Łochocka
adaptacja i reżyseria – Laura Słabińska
muzyka – Tomasz Kiniorski
scenografia - zespół

 

 

                                                                                                           

Obsada:

Pracownik Techniczny – Błażej Wawszczyk
Konserwatorka Powierzchni Płaskich – Małgorzata Oracz
Dyrektor Teatru – Andrzej Skorodzień

 

„Psoty Wróbelka” to spektakl oparty na jednej z trzech rymowanych książeczek Hanny Łochockiej o przygodach wróbelka Elemelka. Choć poszczególne części cyklu powstały kolejno w 1955, 1962 i 1972 roku, nic nie straciły z upływem czasu. Te pełne humoru, beztroskie opowiastki nadal cieszą się ogromną popularnością wśród najmłodszych czytelników.

Opisując, przypominające doświadczenia małych dzieci, przygody sympatycznego Wróbelka, który przez swą ciekawość ciągle wpada w jakieś tarapaty, Łochocka nie tylko bawi, ale również w dyskretny, bardzo życzliwy sposób naucza.

W naszym spektaklu znalazły się trzy historyjki, pochodzące z książeczki „Psoty i kłopoty wróbelka Elemelka”: o tym, jak Wróbelek zdawał szkolny egzamin, jak na bal maskowo-kostiumowy postanowił przebrać się za muchomora i jak wystąpił w przedstawieniu teatralnego zespołu myszek.

Jego przygody przedstawi trójka, debiutujących w roli aktorów, bohaterów przedstawienia. Jak sobie poradzą z wcale niełatwym zadaniem? Jedno jest pewne: wspaniale się bawią, przedstawiając perypetie Wróbelka, które, jak się okaże, można opowiedzieć naprawdę różnymi środkami…

Spektakl aktorski i lalkowy.
Czas trwania - 35 min. (bez przerwy)

 

Galeria zdjęć: