Dziady po Białoszewskim - PRAPREMIERA

14 listopada 2015, godz. 18.00

„Dziady po Białoszewskim” to kolejna propozycja Sceny dla Dorosłych w teatrze "Kubuś", realizowana w ramach projektu "Debiuty w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach", dofinansowanego ze środków MKiDN.

Jego twórcami są laureaci zorganizowanego przez teatr "Kubuś" ogólnopolskiego Konkursu dla Debiutantów. Za reżyserię odpowiada autorka konceptu i scenariusza - Anna Retoruk, za scenografię - Justyna Banasiak, a muzykę - Paweł Sowa.

 

"Dziady po Białoszewskim" to spektakl:

NIECODZIENNY, choć ściśle związany z banałem i codziennością. To właśnie one zachwycały wyjątkowego poetę i prozaika Mirona Białoszewskiego, który jest bohaterem spektaklu. Scenariusz powstał w oparciu o jego dziennik „Chamowo” i utwory z tomu „Odczepić się”.

ORYGINALNY, nie tylko ze względu na jedyną w swoim rodzaju twórczość artysty, ale też różnorodność scenicznych form. Spektakl zabiera nas w  fascynujący świat poezji Białoszewskiego i dosłownie ożywianej materii. Ruchome książki, fotografie, obiekty? Oto prawdziwy teatr przedmiotu!

MŁODY, gdyż jego twórcami są debiutanci.

Zapraszając na spektakl, zapraszamy zatem na niecodzienne „spotkanie” z Mironem Białoszewskim, w młodej, oryginalnej interpretacji. 

scenariusz i reżyseria - Anna Retoruk
scenografia - Justyna Banasiak
muzyka - Paweł Sowa
wizualizacje - Michał Matoszko
ruch sceniczny - Karolina Garbacik

Występują: Jolanta Kęćko, Zdzisław Reczyński, Michał Przybyszewski

Dla widzów od lat 15.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.