Rozpoczęły się próby do spektaklu "Dziady po Białoszewskim"

na zdjęciu: Anna Retoruk

Rozpoczęły się próby do spektaklu „Dziady po Białoszewskim” na podstawie „Chamowa” oraz poezji Mirona Białoszewskiego.

Prapremiera - 14 listopada 2015 r.

Spektakl powstaje w ramach projektu „Debiuty w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zespół realizatorski: scenariusz i reżyseria – Anna Retoruk, scenografia – Justyna Banasiak, muzyka – Paweł Sowa przygotował projekt oceniony przez Jury jako najlepszy spośród 22 nadesłanych na zorganizowany przez teatr "Kubuś" w ubiegłym sezonie Konkurs dla Debiutantów.

 

Anna Retoruk (na zdjęciu powyżej) – urodzona w 1987 roku w Krasnymstawie, zamieszkała w Katowicach, gdzie w 2011 roku ukończyła Filologię polską na Uniwersytecie Śląskim. Obecnie studentka IV roku Reżyserii w Akademii Teatralnej na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. W 2012 roku została laureatką Festiwalu Sztuki Wideo „Punkty Widzenia” w Łodzi – wyróżnienie za wyreżyserowanie filmu dokumentalnego pt. „Strona nieba”.

 

                

Justyna Banasiak - urodzona w 1986 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Absolwentka ASP im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem w katedrze scenografii z 2013 roku. Wyróżnienie w konkursie o Nagrodę Scenograficzną im. J. Moskala II edycji „Festiwalu Nowej Scenografii” za makietę i lalki „Do Damaszku” A. Strindberga.

 

   

Paweł Sowa - urodzony w 1985 roku w Jaworznie. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, Wydziału Lalkarskiego we Wrocławiu oraz Jaworznickiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej, gdzie uczył się realizacji dźwięku, gry na perkusji oraz instrumentach klawiszowych. Z muzyką związany jest od dzieciństwa. Uczęszczał do szkoły muzycznej I stopnia w Jaworznie w klasie gitary. Jako aktor pracował w Teatrze Lalek "Arlekin" w Łodzi oraz w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie oraz współpracował z Teatrem Powszechnym w Warszawie i Bałtyckim Teatrem Dramatycznym w Koszalinie.