Pokaz filmów krótkometrażowych dla widzów od lat 12

na zdjęciu stopklatka do filmu "Halim"

Lubelski Festiwal Filmowy na Hurra! ART!

 

data i miejsce prezentacji:

19 sierpnia 2017, godz. 18.00 - Teatr Lalki i Aktora "Kubuś"

wstęp za wejściówkami, które będą wydawane na godzinę przed pokazem

 

Podczas pokazu zostaną zaprezentowane następujące filmy:

1. „Finito”, reż. Mauricio Bartok (Brazylia) – 5 min.
Pewien robot dokonuje wyboru, który zaważy nie tylko na jego przyszłości...

2. „Halim”, reż. Werner Fiedler (Austria) – 30 min.
Nieśmiały chłopiec zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym artystą Halimem. Czy dzięki sztuce uda im się zmienić opinię otoczenia na temat uchodźców?

3. „Światła”, reż. Gediminas Siaulys (Litwa) – 11 min.
Nieszczęśliwy wypadek staje się dla dzieci powodem do przemyśleń na temat życia i śmierci. 

4. „Dom na klifie”, reż. Jin Yao Wong (Malezja) – 8 min.
Starszy mężczyzna buduje nietypową wieżę, by odzyskać to, co kiedyś utracił.                

Łączny czas trwania projekcji wszystkich filmów: około 55 min.

Kino offowe stało się w świecie filmowym bardzo popularne. Widzowie pokochali je za nieszablonowe podejście do niepopularnych tematów oraz zaskakujące zabawy formą. A co z kinem offowym dla dzieci? Gdzie można obejrzeć krótkometrażowe produkcje dla młodych widzów? Na wyjątkowych pokazach filmów krótkometrażowych dla dzieci i młodzieży w ramach III Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!  We współpracy z Lubelskim Festiwalem Filmowym (do 2016 r. znanym jako MFF Złote Mrówkojady) przygotowaliśmy specjalne projekcje połączone z warsztatami.

Działanie dzieli się na dwa etapy. Pierwszy to seans filmowy. Zaprezentowane na nim zostaną zarówno nagrodzone, jak i nigdy nie okazywane w Polsce produkcje dla dzieci i młodzieży. Specjalnie wyselekcjonowane filmy odkryją przed widzami nieznane światy i zapewnią im inteligentną rozrywkę. Wysoki poziom artystyczny i zróżnicowanie podejmowanych przez twórców tematów zapewni ciekawe doświadczenia nie tylko młodym widzom, ale także ich opiekunom. Odpowiedzialny za program jest dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego Maciej Misztal.

Maciej Misztal (na zdjęciu) - pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego (do 2016 r. MFF Złote Mrówkojady). Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży (m.in. Lubelskie plotkojady). Pomysłodawca i gospodarz cyklów pokazów Warsaw Short Framing w DK Kadr w Warszawie oraz Off na zakręcie w Filii Bielańskiego Ośrodka Kultury na Estrady 112 w Warszawie. Producent i kierownik produkcji wielu programów telewizyjnych emitowanych w Polsce i zagranicą. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych, reportaży oraz spotów promocyjnych.

 

Po projekcji zapraszamy na warsztaty, które poprowadzi Justyna Czarnota.
Więcej o warsztatach na stronie: http://www.teatrkubus.pl/warsztaty/warsztaty-do-filmow-dla-mlodziezy-od-...

 

Galeria zdjęć: