Magdalena Mrozińska

Dramatopisarka.

Dziennikarka i italianistka z wykształcenia, obserwatorka dziecięcego świata z zamiłowania.

Absolwentka podyplomowych studiów „Literatura i książka dla dzieci i młodzieży wobec wyzwań nowoczesności” w Instytucie Literatury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego.

Za zbiór wierszy dla dzieci „Paskudki słowiańskie” (2013) nominowana do Nagrody Literackiej Zielona Gąska. W 2016 roku nakładem Wrocławskiego Wydawnictwa Warstwy wydała prozatorską książkę dla dzieci „Czary na Białym”. Pisze też sztuki teatralne i scenariusze słuchowisk radiowych.

Na zawodowej scenie zadebiutowała spektaklem „Wszystkie stworzenia, czyli jak włochatym bywa źle” w reż. Jerzego Połońskiego w Teatrze Dramatycznym im. J. Kochanowskiego w Opolu. Współpracowała też z Teatrem Animacji w Poznaniu.

Została wyróżniona w konkursie na sztukę inspirowaną twórczością Jana Dormana, organizowanym przez Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie. W 2017 roku za sztukę „Delicja” zdobyła III nagrodę w 28. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Prowadzi twórcze warsztaty dla dzieci.

Realizacje w teatrze "Kubuś":

  • My się mamy nie słuchamy, reżyseria - Ireneusz Maciejewski, 2017 (tekst)
  • Kapitan Porządek, reżyseria - Przemysław Żmiejko, 2017 (tekst)
  • Zmruż oczko, sztuka inspirowana baśnią H. Ch. Andersena "Ole Zmruż-oczko", reżyseria - Przemysław Żmiejko, 2019 (tekst)