Michał Matoszko

Grafik.

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Wydział Grafiki. Dyplom z zakresu projektowania graficznego i grafiki warsztatowej.

Zajmuje się projektowaniem graficznym, malarstwem, ilustracją. Grafik Teatru Polskiego we Wrocławiu. Trzykrotnie prowadził warsztaty Lato w teatrze (grupa dziennikarsko-promocyjna) i (scenograficzno-kostiumowa) w  Teatrze Polskim we Wrocławiu. Autor wizualizacji do Festiwalu Kultury Mniejszości Niemieckiej w Polsce - Wrocław, Pani z morza Teatr Polski, Wrocław i dyplomu Frankenstein!!! w Operze Krakowskiej.

Od 2014 roku pełni funkcję asystenta w Katedrze projektowania graficznego Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu - pracownia prof. L. Żelaźniewicza.

Laureat stypendium im. T. Kulisiewicza - grafika warsztatowa. Ma na swoim koncie wystawy indywidualne i zbiorowe. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

Dla teatru "Kubuś" projektuje druki promocyjne do spektakli (plakaty, pocztówki, programy), publikacje okolicznościowe, gadżety promocyjne.

Jest autorem wizualizacji multimedialnej do spektaklu "Dziady po Białoszewskim" na podstawie "Chamowa" oraz poezji Mirona Białoszewskiego, scenariusz i reżyseria - Anna Retoruk.